Obrat dokonán v prodloužení, Řisuty stále druholigové!

To bylo něco. Tři stovky diváků sledovaly napínavou podívanou, která dlouho vypadala, že lépe dopadne pro hosty. Ovšem poté Buldoci opět ukázali, proč to jsou Buldoci. 25 minut před koncem prohrávali 1:4, poté ale k obratu zaveleli velezkušení bývalí extraligoví borci z Kladna. Nejprve dvakrát v přesilovce udeřil bek David Růžička a krátce po začátku poslední třetiny rovněž v početní výhodě přesně pálil Vítězslav Bílek. V prodloužení si na nahození Petráše najel Daniel Čech a jeho teč za záda brankáře znamenala jediné – udržení HC Řisuty ve třetí nejvyšší soutěži ČR!

HC Řisuty – HHK Velké Meziříčí 5:4 pp. (1:1, 2:3, 1:0 – 1:0)
: 19. V. Bílek (Petráš), 37. Růžička (Petráš), 40. Růžička (Petráš, V. Bílek), 41. V. Bílek (Petráš, Zich), 61. Čech (Petráš) – 10. Slabý (M. Strnad, Trnka), 31. Křenek (Juráň, Paleček), 35. M. Strnad (Slabý, Doležal), 36. Kuba. Rozhodčí: Hucl, Kosnar – Rubáš, Sýkora. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:1. Diváci: 300. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 5:4.

HC Řisuty: Pánek – Kolářík „A“, Zich, Volráb, Růžička, J. Strnad, Janda, Malovický – Bílek „C“, Petráš, Čech, Chamrád „A“, Janeček, Okegawa, Mulač, Pulda, Výrut, Procházka, Řepka.

HHK Velké Meziříčí: J. Juda – Slabý, Trnka, D. Dolníček II, Vlašín (A), Lašák, Orsech, Ambrož ©, Kochánek – Burian, Doležal, Vedral – Horký, Juráň, Nesvadba – Křenek (A), M. Strnad, Paleček – M. Pejchal, M. Juda, Kuba.

„Začátek byl opatrný a pak jsme nesmyslně polevili a oni nás potrestali. Ale pak jsme dostali ke konci dvě přesilovky, ty jsme proměnili a vrátili se do zápasu. Říkal jsem po druhé třetině klukům, že v nás věřím a že se na Moravu nevracím, že to zvládneme,“ hlásil řisutský kapitán Vítězslav Bílek pro Kladenský deník.

„Povedlo se mi to trefit na 4:4 a už jsem věřil, že to zvládneme. A povedlo se, krásný hokejový pocit! Musím pochválit kluky, kteří tam nechali všechno. A teď si zaslouženě odpočinu a a nechám si obarvit hlavu, protože z toho mám šedivé vlasy,“ dodal s úsměvem.

23.01. Překlad utkání - Vinou utkání hvězd druhé ligy, které se odehraje v sobotu 27. ledna, se zápas na půdě Kobry Praha odkládá na pondělí 29. ledna se začátkem v 18:00.

17.01. Další návrat - Na nadstavbovou část se v rámci hostování vrací do Řisut kanonýr Ondřej Sýkora! Je připraven nastoupit už do dnešního utkání s Pískem.

16.12. Návrat - Buldoci hlásí návrat obránce Václava Koláříka! Slánský rodák nastoupí již dnes proti Benátkám. Vítej zpět!

Hlavní partner
ČEZ, a. s.
SYNER Český Hokej Broekman Logistics Řeznictví u Chvapilů Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autodoprava Dvořák