Pavel Křepelka hodnotí sezónu 2022/23

Pavel Křepelka hodnotí sezónu 2022/23

Svou první sezónu na lavičce mužstva dospělých má za sebou trenér Pavel Křepelka. Tento zkušený borec, který dlouhá léta působil u mládeže na Kladně, nakonec dokráčel s týmem Řisut k záchraně. Jak sezónu hodnotí?

Nakonec jste se poměrně v klidu udrželi, berete to jako úspěch?
Pokud budu brát sezónu celkově, tak byla asi úspěšná. Cílem byla záchrana a tu jsme zvládli. Začátek sezóny byl hodně těžký a podle toho vypadaly i výsledky, ale druhá část sezóny už byla lepší.

V nadstavbové části soutěže jste získali 21 bodů, tedy přesně polovinu. Jste s tímto ziskem spokojen?
Od Vánoc už jsme byli konkurenceschopní a mohli jsme se měřit se všemi soupeři ve skupině. Naše výkony už měly velice dobré parametry a na přelomu roku jsme zvládli vyhrát čtyři zápasy v řadě a tam byl podle mě zlom v sezóně. Od té doby už jsme všichni věřili, že záchrana je reálná. Zisk 21 bodů je slušný, ale byly zápasy, kde jsme body zbytečně ztratili.

Když se podíváte na celou sezónu, vzpomenete si na něco, co Vás zpětně obzvlášť potěší, nebo naopak mrzí?
Potěšilo mě, že po špatném začátku se kluci dali dohromady a podávali dobré týmové výkony a dokázali, že hokej hrát umí. Také jsem rád, že jsme jsme s hráči dokázali najít společnou řeč a na výkonech se to hned projevilo. Hodně mě potěšilo, že i přes katastrofální začátek soutěže mělo vedení trpělivost a dalo mi možnost s týmem pracovat až do konce sezóny. Ne ve všech klubech to tak v průběhu sezóny bylo. Dále mě potěšilo, jak kluci přistoupili k závěru sezóny, kdy bylo jasné, že jsme zachráněni. Měl jsem z toho trochu strach, ale kluci hráli až do konce naplno a vlastně zamíchali i pořadím na příčkách, které zaručovaly předkolo play-off. Co mě naopak mrzí, je to, že někdy hráči povyšovali svůj výkon nad týmový. Já zastávám názor, že NIKDO NENÍ VÍC NEŽ TÝM a tohle párkrát zaskřípalo.

Chtěl byste vyzdvihnout někoho z hráčů, ať už za jeho výkony na ledě, nebo za přínos v kabině?
Když hraje dobře tým, tak i výkony hráčů jsou víc vidět. Určitě musím pochválit brankáře, kteří nám v mnoha zápasech dávali šanci bojovat o body. Všichni hráči se snažili něčím přispět k úspěchu týmu a plnit roli, kterou v týmu měli. Někdo dával góly, jiní zase pomáhali v obraně. Byly zápasy, kdy i hráči, od kterých se to tolik nečekalo, dokázali rozhodnout a překlopit skóre v náš prospěch. Samozřejmě, byli hráči, kteří tým táhli gólově a bodově, ale bez podpory ostatních hráčů by to na týmový úspěch nestačilo. Hokej je týmový sport a jedině společná práce všech přinese úspěch.

Jak byste zhodnotil svůj přechod k dospělým? Co Vám to dalo?
Byla to obrovská změna a jsem rád, že jsem dostal možnost si to zkusit. Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem se zorientoval v nové situaci a našel s hráči společnou řeč, ale to je asi normální. Pro kluky to byla taky celkem velká změna, celkem trvalo, než si zvykli, že je potřeba poctivě trénovat. Ale nakonec všechno dobře dopadlo a klub se může v klidu chystat na novou sezónu.

4.03. v 19:26 |

Aktuality

23.01. Překlad utkání - Vinou utkání hvězd druhé ligy, které se odehraje v sobotu 27. ledna, se zápas na půdě Kobry Praha odkládá na pondělí 29. ledna se začátkem v 18:00.

17.01. Další návrat - Na nadstavbovou část se v rámci hostování vrací do Řisut kanonýr Ondřej Sýkora! Je připraven nastoupit už do dnešního utkání s Pískem.

16.12. Návrat - Buldoci hlásí návrat obránce Václava Koláříka! Slánský rodák nastoupí již dnes proti Benátkám. Vítej zpět!

Archiv novinek »

Partneři

Hlavní partner
ČEZ, a. s.
Partneři
SYNER Český Hokej Broekman Logistics Řeznictví u Chvapilů Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autodoprava Dvořák