Tři body i proti Děčínu!

Po výhře v Klatovech byli buldoci oficiálně zachráněny, to ale neznamená, že ve zbytku zápasů nebudou chtít vítězit. V dalším utkání přivítali Děčín, který stále ještě bojuje o play off. A i s tímto soupeřem si hráči Řisut poradili! Po bleskovém startu vedli už během první minuty 2:0 a soupeři nedali šanci na otočení. V domácím prostředí tak znovu bodovali naplno!

HC Řisuty – HC Děčín 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)
: 1. Sýkora (Rendla, Pejchal), 1. Chamrád (Výrut, Okegawa), 26. Křepelka (Chamrád, Řepka), 48. Potěchin (Zich, Pejchal), 56. Zich (Křepelka, Bílek) – 52. Volráb (Trávníček, Brož). Rozhodčí: Bernat – Jiruška, Figer. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 111. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

HC Řisuty: Šubrt – Zich, Janda, Potěchin, Malovický, Pokorný – Bílek „C“, Křepelka, Řepka – Sýkora, Pejchal, Rendla – Výrut, Chamrád, Okegawa.
HC Děčín: Lavinger – Brož, Kaltenböck, Charvát, Loukota „A“, Mikulec – D. Tůma „A“, Faigl, Trávníček „C“ – J. Tůma, Volráb, Černý – Nowák, Gottfried, Macek.

Tento týden už buldoci jednou měli skvělý start, když brzo vedli 2:0 v Klatovech. A jinak tomu nebylo ani dnes. Ve středu potřebovali na první gól 35 sekund, dnes pouze 34! Kryštof Pejchal totiž vyvezl puk z pásma a předal ho Rendlovi. Ten si rovněž počínal skvěle, když našel volného Ondřeje Sýkoru, který potřetí v řadě dal gól svému bývalému klubu. Děčín se ještě nestačil vzpamatovat a Lukáš Lavinger lovil puk ze sítě podruhé! Pouhých devět sekund po Sýkorovi střelou zápěstím přesně zakončoval Aleš Chamrád, mimo jiné také bývalý hráč Děčína.

Hosté sice ve zbytku první třetiny měli pár slibných šancí, ve všech případech ale nad útočníky měl navrch Filip Šubrt, který chytal ve skvělé formě. V prostřední části hry hokejisté Řisut znovu navýšili svůj náskok. Chamrád od levého mantinelu přihrál Jonáši Křepelkovi, jehož slabá střela propadla za záda gólmana medvědů. Ti už jednou v nadstavbě dokázali dohnat třígólový náskok buldoků, tentokrát ale se ale další obrat nekonal.

V poslední části hry poté znovu navýšili svůj náskok. Obránce Michail Potěchin dostal za modrou čarou dost prostoru a vyslal dělovou ránu, která se otřela o tyč a zapadla do sítě. Devět minut před koncem měly Řisuty přesilovou hru, ve které si vybraly slabou chvíli a toho Děčín využil. Důraz před brankou předvedl Daniel Volráb a ve vlastním oslabení snížil skóre. To ale hosty k obratu nenastartovalo. Naopak pět minut před koncem ještě Adam Zich nahozením na bránu překvapil Lavingera a stanovil konečný stav utkání na 5:1 pro Řisuty!

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

23.01. Překlad utkání - Vinou utkání hvězd druhé ligy, které se odehraje v sobotu 27. ledna, se zápas na půdě Kobry Praha odkládá na pondělí 29. ledna se začátkem v 18:00.

17.01. Další návrat - Na nadstavbovou část se v rámci hostování vrací do Řisut kanonýr Ondřej Sýkora! Je připraven nastoupit už do dnešního utkání s Pískem.

16.12. Návrat - Buldoci hlásí návrat obránce Václava Koláříka! Slánský rodák nastoupí již dnes proti Benátkám. Vítej zpět!

Hlavní partner
ČEZ, a. s.
SYNER Český Hokej Broekman Logistics Řeznictví u Chvapilů Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autodoprava Dvořák