HC Řisuty VS. HC Benátky nad Jizerou
14. KOLO // 18:30 2.3., ZS Slaný

Čtyři góly? Do teď jen na Playstationu, směje se Ondřej Sýkora

Čtyři góly? Do teď jen na Playstationu, směje se Ondřej Sýkora

Proti Klatovům to nebylo vůbec lehké, nakonec ale hráči Řisut dokázali otočit nepříznivé skóre. Velkou měrou k tomu přispěl útočník Ondřej Sýkora, který nejprve dal první gól svého týmu a v poslední části hry třemi góly otočil skóre ze 4:5 na 6:5. „Čtyři góly jsem dal v dospělém hokeji poprvé, zatím se mi to dařilo jenom na Playstationu,“ řekl po zápase čtyřgólový střelec s úsměvem na tváři.

Jak již bylo řečeno, tak se výhra nerodila lehce. Nejprve buldoci dokázali dotáhnout dvougólové manko, to si ale soupeř vzal zpět. „Byl to velice náročný zápas, soupeř hodně bruslil a rychle otáčel hru, což není nikdy nic příjemného,“ říká Sýkora. Klatovy byly posílené i o pár hráčů, kteří letos pravidelně nastupují v dresu Škody Plzeň v Extralize. „Vím, že tam bylo pár kluků z Plzně, ale že by tam byl nějaký propastný rozdíl se říct nedá,“ míní odchovanec Ústí nad Labem.

Po svém příchodu právě ze Slovanu na konci října ihned začal bodovat a v této statistice je v týmu už na druhém místě. Před ním je jen Vítězslav Bílek. „Je to taky hodně zásluha spoluhráčů. Dá se říct že v podstatě všechny dnešní góly byly po práci celé lajny, která mi vypracovala střeleckou příležitost a já se jim odvděčil potřebnými zásahy,“ pochvaluje si spolupráci Sýkora.

Řisuty tak po dvou prohrách venku dokázaly doma znovu zabrat a bodovat. To se jim venku vůbec nedaří, za celou sezónu totiž získaly mimo Slaný jen pouhých šest bodů. „Upřímně nevím, proč nám to venku tak nelepí,“ krčí rameny. „Ale doma se nám začalo dařit podle mě i díky tomu, že začalo chodit více lidí. Ženou nás dopředu a za to jim patří velké díky,“ chválí Sýkora fanoušky.

Svou formou z posledního měsíce se řisutští hokejisté odlepili od dna tabulky a na poslední Hronov mají už patnáctibodový náskok. „Dost se nám oddechlo. Vypracovali jsme si před Hronovem komfortní náskok a všem ukázali, že umíme hrát hokej. Ovšem víme, že ještě není konec a musíme nadále pracovat jako tým a dotáhnout tuhle sezónu ke šťastnému konci,“ dodal.

V sobotu se budou snažit protrhnout smůlu z venkovních ledů v Děčíně, což ale nebude nic lehkého. Pro Ondřeje Sýkoru to navíc bude speciální zápas, v Děčíne totiž nastartoval svou kariéru v dospělém hokeji. „ Zápasy proti Děčínu pro mě budou vždycky specifické, jelikož jsem tam něco hokejově zažil, ale nepřikládám tomu nijak zvláštní pozornost. Doufám, že nás zase přijedou podpořit naši nejlepší fanoušci a společně budeme brát body!“ řekl Sýkora na závěr. Zápas s Děčínem začíná na severu Čech v sobotu v 18:00!

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

26.01. v 09:00 |

Aktuality

23.01. Překlad utkání - Vinou utkání hvězd druhé ligy, které se odehraje v sobotu 27. ledna, se zápas na půdě Kobry Praha odkládá na pondělí 29. ledna se začátkem v 18:00.

17.01. Další návrat - Na nadstavbovou část se v rámci hostování vrací do Řisut kanonýr Ondřej Sýkora! Je připraven nastoupit už do dnešního utkání s Pískem.

16.12. Návrat - Buldoci hlásí návrat obránce Václava Koláříka! Slánský rodák nastoupí již dnes proti Benátkám. Vítej zpět!

Archiv novinek »

Partneři

Hlavní partner
ČEZ, a. s.
Partneři
SYNER Český Hokej Broekman Logistics Řeznictví u Chvapilů Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autodoprava Dvořák