HC Řisuty VS. HC Benátky nad Jizerou

Buldoci nestačili na Jablonec

Po prohře v Chebu vyjeli hokejisté Řisut k zápasu na půdě předposledního týmu tabulky. Proti Jablonci se ale nedokázali dostat do rytmu a i když dvakrát vyrovnali, tak zbytečně inkasovanými góly nakonec prohráli 2:4. Před návratem do Slaného si tak připsali druhou prohru v řadě.

HC VLCI Jablonec nad Nisou – HC Řisuty 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
: 12. Folda (Maďar), 33. Maďar (Folda), 50. Strnad (Kačírek), 60. Forester (Špaček) – 31. Routa, 47. Výrut (Okegawa). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Všetečka. Vyloučení: 4:2, navíc Janeček (RIS) TH za KOP. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek – Pavlů „C“, Starý, Abraham, Duschka, Had, Pilek – Špaček „A“, Foerster, Brokeš „A“ – Dospěl, Kačírek, Strnad – Švík, Folda, Maďar – Bouřil.
HC Řisuty: Pánek – Zich, Řepka, Janda, Potěchin, Malovický, Pokorný – Bílek „C“, Křepelka, Routa – Sýkora, Pejchal, Rendla – Chamrád, Janeček, Okegawa – Výrut.

Stejně jako ve středu v Chebu ani dnes nezačali hráči Řisut ideálně. Jakoby se zapomněli v autobusu, chyběl jim důraz a hlavně bruslení. Po devíti minutách hry sice měli přesilovku, ta ale byla až příliš statická na to, aby Jablonci nadělala jakékoliv problémy. A krátce po skončení této početní výhody buldoci inkasovali. Lukáš Folda se zpoza brány natlačil s pukem před brankoviště a o tyč prostřelil Petra Pánka.

Vstup do druhé části hry už měly Řisuty o hodně lepší. Hned po půl minutě to vyústilo v přesilovou hru. Ta byla o něco nebezpečnější než ta první, ani tentokrát ale v branku nevedla. Po pěti minutách měl velkou šanci Ondřej Sýkora, kterému před svatyni domácích nabil Sebastian Janda, útočník Řisut ale nevyzrál na brankáře Jelínka. Uběhlo půl hodiny hry z časomíry a skóre se měnilo podruhé. David Routa totiž přečetl rozehrávku obránce a jel sám na brankáře, stejně jako ve středu zakončil přesně a vyrovnal skóre! Ovšem vyrovnaný stav nevydržel dlouho. Po tlaku Jablonce byl zbytečně vyloučen Pejchal a krátce po vhazování střílel Patrik Maďar. Petr Pánek nic neviděl přes hradbu těl a domácí znovu vedli.

O chvíli později mohlo být na straně vlků ještě veseleji. Při vlastním oslabení totiž Tomáš Brokeš ujel obraně soupeře a zkusil backhandový blafák, se kterým si ale díky skvělému zákroku poradil gólman Pánek. Jeden ze zlomových momentů přišel o pár desítek sekund později. Petr Janeček po odehrání puku údajně kopl ležícího domácího hráče, za což dostal trest ve hře. Utkání tak pro něj skončilo a nebude moct hrát ani ve středu proti Klatovům.

V pětiminutovém oslabení Řisuty neinkasovaly a dále tak držely naději na bodový zisk. Ta se zvětšila po šesti minutách poslední třetiny. Okegawa totiž přihrál mezi kruhy Janu Výrutovi, který ukázkovým golfákem vyrovnal na 2:2! Ani tentokrát ale vyrovnaný stav nevydržel příliš dlouho. V 50. minutě totiž vystřelil z levého kruhu Vojtěch Strnad. Puk byl tečován a smolně proletěl brankáři pod lapačkou. Hosté už se poté nedokázali dostat zpět do zápasu a v závěru ještě při hře v šesti inkasovali. Z Jablonce tak odjeli poraženi.

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

23.01. Překlad utkání - Vinou utkání hvězd druhé ligy, které se odehraje v sobotu 27. ledna, se zápas na půdě Kobry Praha odkládá na pondělí 29. ledna se začátkem v 18:00.

17.01. Další návrat - Na nadstavbovou část se v rámci hostování vrací do Řisut kanonýr Ondřej Sýkora! Je připraven nastoupit už do dnešního utkání s Pískem.

16.12. Návrat - Buldoci hlásí návrat obránce Václava Koláříka! Slánský rodák nastoupí již dnes proti Benátkám. Vítej zpět!

Hlavní partner
ČEZ, a. s.
SYNER Český Hokej Broekman Logistics Řeznictví u Chvapilů Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autodoprava Dvořák