HC Řisuty VS. HC Stadion Cheb

Z Chebu s vysokou porážkou

První venkovní zápas v nadstavbě hráčům Řisut nevyšel podle představ. V Chebu totiž nepředvedli ideální výkon a i když se snažili o obrat, tak se jim to už nepodařilo. Nakonec si připisují vysokou porážku.

HC Stadion Cheb – HC Řisuty 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)
: 10. Klíma (Rozhon), 20. Krutina (Čejka), 24. Klíma (Rozhon, Fečo), 35. Krutina (Varvařovský, Rozhon), 47. Krutina (Šikut, Varvařovský), 56. Vrtek (Čejka), 58. Vrtek (Šik, Čejka) – 29. Routa (Zich, Janeček), 30. Pejchal (Rendla, Sýkora), 51. Zich (Bílek, Sýkora). Rozhodčí: Červenka – Gregar, Baxa. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 164. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 5:2, 5:3, 7:3.

HC Stadion Cheb: Kašpar – Šikut, Jachanov, Kořán, Šik, Strýček „C“, Stejskal – Varvařovský, Šafejev, Krutina, Klíma, Fečo, P. Šťastný, Rozhon, Čejka „A“, Konášek, Vrtek, Dinga.
HC Řisuty: Šubrt – Zich, Řepka, Janda, Potěchin, Malovický, Pokorný – Bílek „C“, Janeček, Routa – Sýkora, Pejchal, Rendla – Chamrád, Výrut, Okegawa.

Buldoci chtěli navázat na svou formu ze Slaného, to se jim ale od začátku nedařilo. Nejprve šel na začátku na trestnou lavici Petr Janeček, který na prvním centru nahradil Jonáše Křepelku, jenž dnes nenastoupil. Oslabení Řisuty přečkaly, o pár minut později ale Šubrt inkasoval. Z předbrankového prostoru se totiž trefil odchovanec Kladna Rudolf Klíma. V závěru třetiny měli i Středočeši šanci na skórování, tu ale nevyužili a poté měli početní výhodu. Ani ta se jim nepovedla a místo srovnání přišlo v nevyrovnaném počtu hráčů navýšení skóre Chebu na 2:0, když obraně ujel Šimon Krutina.

A aby toho nebylo málo, tak krátce po první přestávce zůstal znovu před brankářem úplně volný Rudolf Klíma. Ten nadvakrát vystřelil a připsal si druhou branku v utkání. Poté ale i Řisuty začaly bojovat a to se odrazilo ve skóre. Nejprve svou čtvrtou trefu ve čtvrtém zápase z úniku zaznamenal David Routa, chvíli poté využil dobrého forčeku Kryštof Pejchal a bylo to jen o gól. Na víc se ale buldoci nezmohli. Zanedlouho poté totiž v akci selhal domácí Rozhon a pár desítek sekund poté byl náskok Stadionu znovu dvoubrankový. Šimon Krutina si v rohu odstavil Rendlu a přesnou ranou pod víko nedal brankáři šanci.

I přes dobrou bilanci ze třetích třetin v posledních utkáních už Řisuty nedokázaly zavelet k dalšímu obratu. Po zvýšení domácích na 5:2 ještě přesně pálil v přesilovce Adam Zich, následně ale přišly další dvě trefy Chebu a po více jak měsíci buldoci prohrávají o více než jednu branku. Možnost odčinit porážku ale budou mít už v sobotu na půdě Jablonce…

7.01. Posily - V utkání proti Kobře poprvé nastoupí 21letý útočník David ROUTA! Na lavičce poté začne brankář Hynek PETRŽÍLKA. Ať se daří!

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

11.11. Návrat - Další návrat, tentokrát do obranných řad. Proti Chebu nastoupí Adam Zich!

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.