HC Řisuty VS. HC Stadion Cheb

Hrajeme jako jeden tým, ví Pavel Křepelka

Buldoci po třiceti zápasech obsadili třináctou pozici a v nadstavbě si tak zahrají skupinu B, kterou tvoří týmy na 9. – 16. pozicích. Začnou už v sobotu v 18:30 doma s Hronovem, nejprve ale základní část hodnotil trenér Pavel Křepelka!

Základní část je za vámi. Jak ji hodnotíte?
Se základní částí určitě spokojeni být nemůžeme. Skoro celou dobu jsme nepodávali výkony, které jsme si představovali a očekávali.

Mezi říjnem a prosincem jste z 18 zápasů vyhráli jen jeden. Co se v tomto období dělo?
V tomto období to bylo opravdu velmi špatné a nevypadalo to s námi vůbec dobře. Nehráli jsme vůbec jako tým a nedařilo se nám to jakkoliv změnit. Zápasy probíhaly stále podle stejného scénáře – dostali jsme na začátku zápasu pár gólů, mužstvo upadlo do letargie a potom jsme byli víceméně odevzdaní. Vše vyvrcholilo dvěma debakly s Letňany a Chomutovem. V některých zápasech k tomu přispěla i marodka, zejména v obraně. Zápasy jsme hráli v tom lepším případě na 5 obránců, ale někdy musel hrát v obraně i Juja Okegawa.

Zápasem s Pískem jakoby se něco změnilo a vyhráli jste čtyřikrát v řadě. Co přesně se stalo?
Myslím si, že ten obrat začal před odvetným zápasem s Letňany. To došlo k velmi vyhrocené situaci v kabině a kluci si zřejmě uvědomili, že situace už je opravdu kritická. Od té doby se výkon týmu výrazně zlepšil, i když výsledky stále nebyly dobré, tak například v Chomutově jsme ve 13 lidech dokázali statečně vzdorovat až do konce zápasu a po dvou třetinách jsme dokonce vedli 4:3. V té době byla marodka opravdu velká a zápas v Benátkách jsme hráli pouze s 12 hráči. Dalším impulsem byl návrat Adam Zicha, který přinesl posílení obranných řad a zlepšení rozehrávky a přesilovek. Po zranění se vrátil také Matěj Malovický a obrana působí konsolidovaně. Teď se nám ještě povedlo dotáhnout příchod Davida Routy, který hned ukázal, že bude v útoku posilou.

Jak proti Kobře, tak proti Ústí jste dokázali otočit, respektive dohnat několikagólové manko. To se ve zbytku sezóny nepovedlo snad nikdy. Jak to?
To všechno souvisí s momentální náladou v kabině. Hráči se přesvědčili, že jako tým jsou schopni přehrát i „silnější“ mužstva a získali potřebné sebevědomí. Na ledě je z nich cítit odhodlání a touha se nevzdat za žádného stavu a myslím, že se jim to vrací v podobě dobrých výsledků. Mě jako trenéra nejvíce těší, že jsme schopní zápasy rozhodovat ve třetích třetinách, ve kterých máme skóre 12:1 a vyhráli jsme čtyři z posledních pěti zápasů. Dalším podstatným faktorem zlepšení jsou výkony brankáře Pánka, který nám v každém zápase dává šanci na dobrý výsledek a klukům dodává energii k otočení výsledku. V útoku drží prapor Víťa Bílek a ostatní kluci se k němu velice výrazně přidali a jsou schopní rozhodnout utkání. Teď opravdu hrajeme jako JEDEN TÝM.

Nyní budete hrát nadstavbu proti týmům, které jsou kolem vás. Navážete na aktuální formu?
Budeme se samozřejmě snažit hrát co nejlépe, abychom získali co největší počet bodů a zachránili se. Čeká nás ještě 14 velice těžkých zápasů a všichni věříme, že nám nynější forma vydrží co nejdéle a budeme moct na konci sezóny slavit záchranu. Hodně může napovědět už sobotní utkání s Hronovem, které musíme za každou cenu zvládnout.

7.01. Posily - V utkání proti Kobře poprvé nastoupí 21letý útočník David ROUTA! Na lavičce poté začne brankář Hynek PETRŽÍLKA. Ať se daří!

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

11.11. Návrat - Další návrat, tentokrát do obranných řad. Proti Chebu nastoupí Adam Zich!

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.