HC Řisuty VS. HC Stadion Cheb

Vítězslav Bílek: Doufám, že ve výkonech budeme pokračovat!

Hokejisté Řisut na konci roku otočili svou formu na ruby a aktuálně mají šňůru čtyř vítězství v řadě. Velkou měrou k tomu přispěl kapitán Vítězslav Bílek, který si připsal vítěznou branku v Hronově a k tomu dohromady sedm bodů v těchto výhrách. A co on říká na tuto formu svého týmu?

Z posledních čtyř zápasů máte plný počet bodů, co se změnilo?
No, těžko říct (usmívá se). Řekli jsme si, o co jde a je vidět, že to všichni pochopili. Věděli jsme, jak důležité je odlepit se ode dna tabulky a to se nám teď povedlo. Hlavně nepolevit a hrát pořád tak, jako tyhle poslední čtyři zápasy!

Proti Kobře jste si v prvních dvou třetinách vylámali zuby na brankáři soupeře. Jak těžké bylo být trpělivý a doufat, až to tam spadne?
Zápas byl vyrovnaný, už předem jsme věděli, že to rozhodně nebude nic lehkého. Museli jsme hrát zodpovědně a to se nám celkem dařilo. Se vší úctou měl jejich brankář velké štěstí, pořád jsme ho trefovali, což podle mě cítil i on sám. Ale věřil jsem, že to tam padne a to se v poslední třetině stalo. Dáváme teď dost gólů, ale je hrozné, co někdy dokážeme neproměnit.

Kvůli absenci Zdeňka Petráše tě s Jonášem Křepelkou v první lajně doplnil David Routa. Jaký je to hráč? Potkali jste se už na Kladně?
Jsem rád, že se k nám Routič konečně mohl zapojit. Je to bojovný a hlavně šikovný hráč. Dobře se známe z Kladna a bavíme se i mimo led, mimo jiné spolu i hrajeme tenis. Do týmu zapadl dobře. Jen je škoda Petryho (Zdeňka Petráše), i on je skvělý hráč, šlo nám to, bohužel se ale v Hronově zranil. Doufám, že se co nejdřív dá do pořádku!

Ty jsi za posledních pět zápasů dal šest gólů, šancí si měl ale daleko víc. Jak to, že si jich neproměnil ještě víc?
Je to hezké, že vesměs když mi to tam padne, tak je to důležitý gól. Je pravda, že kdyby sem proměnil všechno, tak by to bylo ještě lepší, je ale jasné, že to nejde. Hlavní je, že vyhráváme.

V Hronově jste vedli v první třetině 4:1, soupeř ale dokázal vyrovnat. Měli jste v hlavě ten první vzájemný zápas?
Měli jsme ho v hlavně v tom smyslu, že jim to musíme vrátit. Měli jsme skvělý začátek, potom jsme si ale mysleli, že to přijde samo. Tak to však na téhle úrovni opravdu nefunguje. Nakonec jsme ve třetí třetině zase začali hrát a vyplatilo se to!

Díky skvělé formě jste se odlepili od dna tabulky, na které máte nyní devítibodový náskok. To se hraje jinak, že?
Je to super! Hraje se nyní skvěle a doufám, že ve výkonech budeme pokračovat, abychom to dohráli v klidu. Chceme si dokázat, že na dno nepatříme, protože máme dobrý tým. Jde jen o to, aby byli všichni v pohodě, věřili si a pak můžeme hrát s kýmkoliv.

Ve středu vás čeká doma Ústí nad Labem. Budete na takového soupeře muset něco změnit?
Když budeme hrát jako v posledních zápasech, tak to bude dobrý a ani se nebudeme muset nijak speciálně připravovat. A chtěl bych dodat, že je super, když nás přijdou povzbudit fanoušci jako teď, to se hraje také úplně jinak. Jsme rádi za sobotní návštěvu a budeme nadšení, pokud to takhle bude pokračovat! Tímto fanouškům děkujeme a budeme se snažit Vás odměnit stejným hokejem, jako v posledních zápasech!

HTML galerie Zonerama
HC Kobra – 5:2

7.01. Posily - V utkání proti Kobře poprvé nastoupí 21letý útočník David ROUTA! Na lavičce poté začne brankář Hynek PETRŽÍLKA. Ať se daří!

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

11.11. Návrat - Další návrat, tentokrát do obranných řad. Proti Chebu nastoupí Adam Zich!

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.