HC Řisuty VS. HC Stadion Cheb
8. KOLO // 19:30 8.2., ZS Slaný

Rozjeté Buldoky nestavila ani Kobra!

A další výhra! Proti výrazně silnějšímu soupeři, kterým Kobra bezesporu je, buldoci prohrávali po dvou třetinách o dvě branky. Nutno ale říct, že rozhodně nebyli horším mužstvem, jen neproměňovali své šance. A to se po druhé přestávce změnilo. Ve třetí třetině totiž Řisuty sestřelily Pražany pěti góly a zvítězily tak počtvrté v řadě!

HC Řisuty – HC Kobra Praha 5:2 (0:1, 0:1, 5:0)
: 41. Routa (Zich, Křepelka), 46. Sýkora (Bílek, Zich), 51. Potěchin (Sýkora, Malovický), 53. Bílek (Křepelka, Routa), 59. Křepelka (Janda) – 7. Knesl (Petrák, Martínek), 39. Dubský (Knesl, Straka). Rozhodčí: Ovsík – Baxa, Motl. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 180. Průběh utkání: 0:2, 5:2.

HC Řisuty: Pánek– Zich, Řepka, Janda, Potěchin, Malovický, Pokorný – Bílek „C“, Křepelka, Routa – Sýkora, Pejchal, Rendla – Chamrád, Janeček, Okegawa – Výrut.
HC Kobra Praha: Sochůrek – Holý, Kulinič, Šesták, Šteiner, Knesl, Straka, Svach – Jedlička, Šťastný „C“, Janča, Dubský, Petrák, Míšek, Martínek, Kolda, Nápravník, Ksandr.

První domácí zápas roku 2023 ze začátku patřil spíše hostům. Ti si vypracovali více střeleckých šancí a po pěti minutách zužitkovali přesilovku. Po faulu Petra Pánka šel totiž na trestnou lavici Rendla a v následné početní výhodě Aleš Knesl se štěstím prostřelil právě domácího gólmana. Ovšem i buldoci s novou akvizicí Davidem Routou měli své šance, brankář Sochůrek si ale se všemi pokusy zvládl poradit.

To platilo i v prostřední části hry. V té měly Řisuty navrch, velké šance ale proměnit nedokázaly. Největší příležitost měl po pasu Routy Jonáš Křepelka, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal překonat brankáře hostů. To mohlo buldoky mrzet, ve 39. minutě se totiž k vyražené střele dostal Martin Dubský, který zdvojnásobil náskok Kobry.

Poslední dvacetiminutovka ale měla jasný průběh, který asi málo kdo čekal. Už po půl minutě Křepelka našel na modré Adama Zicha, jehož střelu tečoval mimo dosah Lukáše Sochůrka David Routa! O pět minut později buldoci zužitkovali dvojnásobnou přesilovku, když odražený pokus Bílka dostal do sítě Ondřej Sýkora. Bylo tedy vyrovnáno, to ale namlsaným domácím hokejistům nestačilo! Necelých deset minut před koncem se totiž dopředu vydal Michail Potěchin a i jeho dorážka skončila v brance. Neuběhly ani dvě minuty a stadion explodoval radostí znovu. Vítězslav Bílek totiž dostal kotouč na vlastní modré a samostatný únik zkušeně zakončil mezi betony. V závěru ještě pečetil zisk tří bodů trefou do prázdné Jonáš Křepelka a Řisuty tak zvítězily počtvrté za sebou!