HC Řisuty VS. HC Stadion Cheb
8. KOLO // 19:30 8.2., ZS Slaný

Kanonáda do sítě Klatov!

Závěr roku Buldokům vyšel náramně. Tři body proti Písku totiž zopakovali i proti Klatovům! Proti oslabenému soupeři vedli 3:1, po druhé přestávce bylo skóre vyrovnané. Dvěma slepenými góly ve třetí třetině ale strhli vedení na svou stranu a nakonec vysoko zvítězili!

HC Řisuty – SHC Klatovy 7:3 (2:1, 1:2, 4:0)
: 8. Chamrád (Janeček, Okegawa), 11. Bílek (Sýkora, Zich), 22. Sýkora (Bláha), 46. Pejchal (Sýkora, Bláha), 47. Janeček (Pokorný), 51. Bláha (Potěchin, Sýkora), 55. Bláha (Křepelka, Sýkora) – 13. Ženíšek (Kalus), 37. Kvasnička (Roubal, Houfek), 39. Kvasnička (Walter). Rozhodčí: Zeliska – Tichý, Hradil. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 7:3.

HC Řisuty: P. Pánek – Řepka, Zich, Janda, Potěchin, Malovický, Pokorný, Strnad – Bílek „C“, Křepelka, Petráš – Sýkora, Pejchal, Bláha – Chamrád, Janeček, Okegawa – Rendla.

SHC Klatovy: K. Kolář – Walter, Houfek „A“, Vajner, T. Pánek, Kovářík, Šilhán – Ženíšek (A), Roubal ©, Kvasnička – Princl, Soukup, Kalus – Beránek, Čech, Matoušek – Kosnar, Beníšek, F. Kolář.

Vstup do zápasu měli hokejisté Řisut skvělý. Během prvních deseti minut totiž svého soupeře prakticky vůbec k ničemu nepustili a sami dvakrát udeřili. Nejprve Juja Okegawa získal puk pro Petra Janečka, který akci vyšperkoval přihrávkou na Aleše Chamráda, ten z první vystřelil a trefil se ve druhém utkání v řadě. Na sekundu přesně tři minuty poté si Vítězslav Bílek našel puk po vyražené střele Adama Zicha a navýšil skóre. Záhy poté ovšem Klatovy dokázaly snížit, když Adam Ženíšek dostal prostor mezi kruhy a trefil se nad rameno Petra Pánka.

Dobrý začátek měli Buldoci i v prostřední části. Po minutě hry totiž Martin Bláha ve svém pásmu získal puk a vyslal do úniku Ondřeje Sýkoru. Ten si položil brankáře na led a zasunul do sítě! Domácí hokejisté měli poté další řadu šancí na skórování, vylámali si ale zuby na brankáři Kristiánu Kolářovi. A to se jim mohlo vymstít. Pár minut před druhou sirénou se totiž dvakrát prosadil Vlastimil Kvasnička a bylo vyrovnáno.

Stejně jako proti Písku ale Řisuty vyrovnání soupeře nevykolejilo. Ve třetí třetině totiž daly čtyři góly a došly si tak za vítězstvím. Vítězný gól na 4:3 vstřelil Kryštof Pejchal, který přesnou střelou do šibenice dal svůj první gól v dresu s buldokem. Necelou minutu poté se po dobrém napadání Miroslava Pokorného dostal do skvělé pozice na skórování Petr Janeček a ten se nemýlil. V závěru se ještě dvakrát trefil Martin Bláha a Buldoci tak proti Klatovům mohli slavit druhou výhru v řadě!