HC Řisuty VS. HC Benátky nad Jizerou

Gólů jsme mohli dát dvakrát tolik, říká Matěj Malovický

Matěj Malovický je součástí řisutského týmu od minulé sezóny. V té letošní ale až do středečního utkání s Pískem nepřidal ani jeden start. Důvodem bylo zranění achilovky z konce srpna. 31letý bek se ale stihl vrátit přesně čtyři měsíce poté a proti Králům hned přispěl k výhře 5:2 jednou asistencí!

Po zranění jsi nastoupil poprvé v sezóně, jak těžká byla rekonvalescence? Kdy si začal trénovat s týmem?
Nastoupil jsem na den přesně po čtyřech měsících od úrazu. Ze začátku to bylo těžké, ale velmi rychle jsem si v hlavně vytyčil jasný cíl a celou dobu rekonvalescence jsem si za ním šel. Nejtěžší období bylo, když jsem prvních šest týdnů měl sádru a víceméně nemohl nic dělat. Chtěl bych hlavně poděkovat své ženě za podporu i péči, protože bez ní by to nešlo. S týmem jsem začal trénovat od 25. listopadu, první týden pouze zlehka bez výstroje, po týdnu jsem si postupně začal přidávat. Avšak ještě vše není stoprocentní, takže v rekonvalescenci stále pokračuji.

Jak si se na ledě cítil?
Nevěděl jsem, co pořádně od sebe očekávat. Ze začátku tam byla lehká nervozita, ale myslím, že na první zápas to dopadlo dobře. Byl jsem překvapen tím, jak jsem se na ledě cítil, i když ve třetí třetině mi trochu docházely síly a vím, že tam během zápasu byly nějaké nepřesnosti. Spolupráce v lajně byla dobrá, kluci mi hodně pomáhali a za to bych jim chtěl poděkovat. Naše lajna hrála výborně a to platí pro celý tým.

Po dlouhé době se zvítězilo, prožíval si s týmem to období, ve kterém se nedařilo?
Průběhy jednotlivých utkání jsem sledoval na Onlajnech, také jsem se pár zápasů zúčastnil jako divák. S kluky jsem byl v kontaktu. Bohužel se nám nevyhnula různá zranění a onemocnění a některé důležité zápasy jsme hráli ani ne na tři lajny. Posledních pár utkání šly výkony týmu nahoru, což se teď proti Písku potvrdilo. Já se ale hlavně soustředil na rekonvalescenci. Dal jsem si za cíl vrátit se do konce roku a to se nakonec povedlo.

Jak by si ten zápas zhodnotil?
Bylo to těžké. Začátek byl nahoru dolů, podařilo se nám dát dva góly, avšak po našich chybách soupeř srovnal a jen díky skvělému výkonu brankáře Petra Pánka bylo skóre po první třetině vyrovnané. O přestávce jsme si řekli v kabině, co musíme dělat lépe. Následně naše hra byla daleko lepší, podařilo se nám dát branku a měli jsme i spoustu jiných příležitostí na zvýšení skóre. Za mě zlomilo utkání na naši stranu ubráněné oslabení ke konci prostřední třetiny, kdy nás Písek zatlačil a mohl znovu vyrovnat. Definitivně jsme o vítězství rozhodli dvěma rychlými trefami na začátku třetí třetiny. Jen je škoda naších neproměněných šancí, gólů jsme mohli dát dvakrát tolik a zápas zlomit na naší stranu daleko dřív.

S tebou v sestavě 100% bilance, bude pokračovat i proti Klatovům?
No já doufám (směje se). Věřím, že teď porazíme doma Klatovy a poté si odvezeme body i z důležitého utkání v Hronově.

Jak budeš prožívat Vánoce?
Vánoce si užiji v rodinném kruhu se svými nejbližšími. Přes svátky také samozřejmě navštívím prarodiče, ale nesmím to moc přehánět. Už ráno 26. nás čeká společný trénink.

Kapr nebo řízek?
Za mě rozhodně klasika, takže kapr s bramborovým salátem!

23.01. Překlad utkání - Vinou utkání hvězd druhé ligy, které se odehraje v sobotu 27. ledna, se zápas na půdě Kobry Praha odkládá na pondělí 29. ledna se začátkem v 18:00.

17.01. Další návrat - Na nadstavbovou část se v rámci hostování vrací do Řisut kanonýr Ondřej Sýkora! Je připraven nastoupit už do dnešního utkání s Pískem.

16.12. Návrat - Buldoci hlásí návrat obránce Václava Koláříka! Slánský rodák nastoupí již dnes proti Benátkám. Vítej zpět!

Hlavní partner
ČEZ, a. s.
SYNER Český Hokej Broekman Logistics Řeznictví u Chvapilů Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autodoprava Dvořák