HC Řisuty VS. HC Stadion Cheb

Dohrávka s Pískem vítězná!

Konečně zase body! V dohrávce 20. kola Buldoci doma přivítali Krále z Písku. V posledním utkání před Vánocemi je nerozhodilo ani zahozené vedení 2:0 a nakonec vybojovali tři body! Zároveň šlo o první utkání v sezóně pro Matěje Malovického, který se vrátil po zranění achilovky!

HC Řisuty – IHC Králové Písek 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
: 3. Křepelka (Bílek), 11. Janeček (Rendla, Malovický), 25. Chamrád (Janeček, Rendla), 41. Potěchin (Křepelka, Janda), 43. Janda (Janeček) – 13. Bednařík (Pavlát, Cohen), 14. Březina (Koupal, Dudáček). Rozhodčí: Glanc – Hlinka, Motl. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.

HC Řisuty: Pánek – Zich, Řepka, Janda, Potěchin, Malovický, Pokorný – Bílek „C“, Křepelka, Petráš – Sýkora, Pejchal, Bláha – Chamrád, Janeček, Rendla – Okegawa.
IHC Králové Písek: Kříž – Novák F., Radoš „A“, Dudáček, Pavlát, Hanus, Turek – Hollar, Březina „A“, Hrakholski, Macháček, Brož, Koupal, Matiášek, Volf „C“, Prášek, Bednařík, Cohen, Pouzar.

Buldoci měli silný vstup do utkání. Po tlaku na branku soupeře šli totiž do vedení už po necelých třech minutách. Při druhém střídání totiž Bílek přihrál Jonáši Křepelkovi, ten chytře potáhl puk a prostřelil gólmana. Téměř přesně po půlce první třetiny se vedení domácích zdvojnásobilo. Matyáš Rendla backhandem z pravé strany našel Petra Janečka, který se po dvouzápasové absenci znovu prosadil.

Ovšem ještě před sirénou Písek dokázal srovnat. Nejprve se totiž po rychlém protiútoku a zmatku před domácím brankovištěm z pravého kruhu dokázal se štěstím prosadit Lukáš Bednařík. Minutu poté následoval další rychlý kontr Králů a po dorážce Jana Březiny musel Petr Pánek lovit puk z branky podruhé.

Po přestávce hráči Řisut začali podobně jako na začátku zápasu. Znovu totiž byl v akci třetí útok a Matyáš Rendla. Ten tentokrát z levé strany žabičkou našel hůl Aleše Chamráda a ten po zkrocení kotouče zakončil na přední tyč. V prostřední třetině měli Buldoci i další šance. Vítězslav Bílek mohl vstřelit minimálně dva góly, dnes to ale nebyl jeho den a pokaždé si vylámal zuby na brankáři Křížovi. Jonáš Křepelka poté rozezvonil tyč.

Povedené vstupy do jednotlivých třetin podtrhli domácí hokejisté v té poslední. Ve 41. minutě totiž Michail Potěchin pohotově zakončil puk po zablokované střele Sebastiana Jandy. Ovšem i ten se dočkal. Petr Janeček vybojoval kotouč při vhazování v útočném pásmu a právě Janda střelou z první proměnil přesilovou hru. Konec utkání Řisuty zvládly bez větších obtíží a mohly se tak radovat. Po osmi porážkách totiž znovu dokázaly získat tři body.

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

7.01. Posily - V utkání proti Kobře poprvé nastoupí 21letý útočník David ROUTA! Na lavičce poté začne brankář Hynek PETRŽÍLKA. Ať se daří!

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

11.11. Návrat - Další návrat, tentokrát do obranných řad. Proti Chebu nastoupí Adam Zich!

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.