HC Řisuty VS. HC Letci Letňany
23. KOLO // 19:30 7.12., ZS Slaný

Bojovný výkon na Tábor nestačil

Po výhře s Jabloncem měli Buldoci v cestě velmi těžký úkol. Přijel totiž jeden z aspirantů na postup o patro výše z Tábora. Proti Kohoutům Buldoci dvakrát šli do vedení a poté také dvakrát dorovnali skóre, to ale bylo vše. Soupeř nakonec zvítězil o tři branky. Hráči Řisut se ale rozhodně nemají za co stydět a mají na čem stavět.

HC Řisuty – HC Tábor 4:7 (2:3, 2:3, 0:1)
: 5. Sýkora (Patyk, Janda), 15. Sýkora (Patyk, Bláha), 27. Patyk (Sýkora, Bláha), 33. Janda (Pejchal, Okegawa) – 8. Matušík (Seidl, Šulek), 16. Endál (Vlček, Kříž), 19. Šulek (Plášil, Seidl), 33. Plášil (Šulek), 36. Severa (Kříž), 40. Matušík (Plášil), 48. Dančišin (Suchánek, Vlček). Rozhodčí: Ovsík – Kettner, Figer. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:7.

HC Řisuty: Pánek – Řepka, Strnad, Janda, Zich, Rudovský, Potěchin – Bílek „C“, Křepelka, Petráš – Sýkora, Patyk, Bláha – Okegawa, Pejchal, Rendla.
HC Tábor: Dvořák – Plášil, Suchánek, Kříž, Vala, Černý „A“, Hubata, Kohout – Šulek, Matušík, Seidl „C“ – Endál „A“, Dančišin, Vlček – Severa, Zíb, Bárta – Chocholoušek, Zayml, Duda.

Oba týmy od samého začátku nastolily vysoké tempo a svému soupeři nikdo nedaroval ani centimetr ledu. Hosté se hodně tlačili do útoku, čehož se Buldoci snažili využívat rychlými protiútoky. Do jednoho takového se už v páté minutě dostal po přiklepnutí Petra Patyka Ondřej Sýkora. Ten jel sám na brankáře Dvořáka a zakončil přesně, vedení domácího celku ale trvalo jen tři minuty. Jakub Matušík totiž dostal přihrávku od mantinelu a z první prostřelil Petra Pánka.

Řisuty ale bojovaly dál. Téměř přesně deset minut po úvodní brance se souhra Patyka se Sýkorou opakovala. První jmenovaný hráč tentokrát z pravé strany našel před brankou úplně volného Ondřeje Sýkoru, který i tentokrát vyzrál na gólmana Tábora. Ani toto jednobrankové vedení ale netrvalo dlouho. Nejprve dorážkou vyrovnal velezkušený Lukáš Endál, dvě minuty před sirénou poté Kohouty poprvé do vedení poslal Ondřej Šulek v přesilové hře.

Ze začátku druhé třetiny měli Buldoci k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, brankář ale tolik práce neměl. Ve vyrovnaném počtu hráčů se následně schylovalo k dalšímu úniku Ondřeje Sýkory. Tentokrát si s ním obrana soupeře poradila, s čím si ale neporadila byl Petr Patyk. Ten vyslal dělovku z mezikruží a vyrovnal na 3:3. Gólová přestřelka pokračovala po tvrdé střele Karla Plášila od modré čáry, která v početní výhodě Tábora doplachtila až do sítě. Tentokrát však vedení třetího týmu tabulky trvalo pouhých 20 sekund! Kryštof Pejchal totiž frnknul soupeřově obraně a předložil kotouč před branku Sebastianu Jandovi, který se nemýlil a dal tak svůj první gól v Řisutech!

To však bylo ze strany domácích hokejistů vše. Tábor ještě ve druhé části hry šel do dvougólového vedení a to ještě v poslední třetině navýšil. Jihočeši tak odváží ze Slaného všechny tři body, i když se na ně museli hodně nadřít. Buldoci předvedli bojovný výkon, za který se rozhodně nemusí stydět. Navázat na něj budou moci už ve středu v dalším domácím utkání proti Vrchlabí.