HC Řisuty VS. HC Letci Letňany

Konečně výhra! Odnesl to Jablonec

Téměř na den přesně měsíc čekali Buldoci na druholigovou výhru. Od vítězství s Mostem odehráli sedm kompletních utkání a ani v jednom nedokázali bodovat. Nyní ale v důležitém zápase přetlačili Jablonec a odlepili se ode dna.

HC Řisuty – HC Vlci Jablonec 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
: 15. Bílek (Zich, Křepelka), 19. Rudovský (Okegawa, Výrut), 33. Bílek (Sýkora, Křepelka), 47. Patyk (Pejchal, Petráš), 49. Křepelka (Petráš, Bílek), 59. Patyk – 1. Maďar (Pavlů, Brokeš), 44. Plíhal (Jursa). Rozhodčí: Mejzlík – Kučera, Goltsch. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 53. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2.

HC Řisuty: Šubrt – Zich, Řepka, Potěchin, Janda, Rudovský, Strnad – Bílek „C“, Křepelka, Petráš – Sýkora, Patyk, Bláha – Výrut, Pejchal, Rendla – Okegawa.
HC Vlci Jablonec: Horák – Starý, Filip, Koutecký, Kollert, Pavlů (A), Špaček – Jursa, Kačírek, Maďar, Plíhal „C“, Foerster, Dušek „A“, Kapička, Folda, Brokeš, Bouřil.

Začátek utkání nenasvědčoval tomu, že by se oproti posledním zápasům něco změnilo. Necelou minutu po úvodním buly vystřelil Pavlů, jehož střelu Šubrt vyrazil. Ovšem k úplně volnému Patriku Maďarovi, který se pohotově prosadil. Poté už se do tempa dostali i Buldoci, kteří ještě v první části hry dokázali skóre otočit. Nejprve v přesilové hře po pasu Adama Zicha z první propálil brankáře Vítězslav Bílek, dvě minuty před sirénou poté Oto Rudovský nahozením znovu zaskočil brankáře Horáka a slavil tak první gól v sezóně.

Po první přestávce měli hráči Řisut k dispozici hned dvě přesilové hry v rychlém sledu, soupeř si tentokrát dokázal poradit. Vyrovnaný hokej v této části hry přinesl jedinou branku. Po přesilovce Řisut Vlci zůstali zamčeni ve svém pásmu, čehož využil Ondřej Sýkora. Ten přesnou přihrávkou vybídl ke skórování Vítězslava Bílka, který zakončil přesně pod víko – 3:1!

Poslední třetina nezačala pro Buldoky vůbec dobře. Po trestu hostů sice měli početní výhodu, v té ale místo útočení museli bránit. A to se jim nedařilo. Důraznost hostů v útočném pásmu vyústila v šanci Tomáše Jursy, po jehož vyražené střele snížil Tomáš Plíhal. Hokejisté Řisut ale bojovali dál a vzali si dvoubrankový náskok zpět! Na sebe to totiž vzal Petr Patyk, který z brankové čáry dotlačil kotouč do sítě. Zanedlouho poté následoval únik Zdeňka Petráše. Ten jel sám na brankáře, velice chytře ale zadovkou ještě posunul na dojíždějícího Jonáše Křepelku a ten už zakončoval do úplně prázdné branky. V závěru ještě hosté zkoušeli hru bez brankáře, čehož využil znovu Petr Patyk. Ten přes celé hřiště zakončil přesně a stanovil konečný výsledek – 6:2!

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

11.11. Návrat - Další návrat, tentokrát do obranných řad. Proti Chebu nastoupí Adam Zich!

26.10. Návrat - Buldoci hlásí návrat do útočných řad, z Ústí nad Labem se vrací Ondřej Sýkora!

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.