HC Řisuty VS. HC Letci Letňany

Hronov po zásluze odváží body

Takhle by to opravdu nešlo. Do důležitého zápasu s Hronovem hráči Řisut vstoupili s tím, že se soupeř porazí sám. Ze začátku druhé třetiny vedli 2:0, to ale bylo vše. Od té doby předvedli výkon, za který by se styděl i tým, který hraje jednou do měsíce. Stejně jako před týdnem tak Buldoci inkasovali osm kusů a zůstávají bez bodu, navíc se propadli na poslední místo.

HC Řisuty – HC Wikov Hronov 4:8 (1:0, 1:5, 2:3)
: 9. Sýkora (Janeček, Šťastný), 25. Patyk (Bílek, Křepelka), 49. Bílek (Křepelka, Pokorný), 58. Řepka (Bílek, Petráš) – 27. Hovsepjan (Amirov, Melnikov), 29. Hovsepjan (Melnikov, Amirov), 30. Akhmetianov (Exner, Poppel), 32. Melnikov (Pavelka, Subbotin), 40. Hovsepjan (Melnikov, Pavelka), 57. Hovsepjan (Melnikov, Subbotin), 58. Štrombach (Kozlov, Poppel), 60. Hašlar (Putz). Rozhodčí: Glanc – Kučera, Gregar. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 113. Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5, 3:7, 4:7, 4:8.

HC Řisuty: Pánek – Okegawa, Potěchin, Strnad, Řepka, Pokorný – Bláha, Patyk, Rendla – Bílek „C“, Křepelka, Petráš – Šťastný, Janeček, Sýkora.
HC Hronov: Tichý – Pavelka, Kozlov, Jirásek, Salnikov, Exner „C“, Amirov – Poppel, Štrombach, Bořuta, Hašlar „A“, Hovsepjan „A“, Putz, Veselý, Achemtjanov, Subbotin, Melnikov.

Buldoci do zápasu s Hronovem vstoupili pouze se čtyřmi zdravými obránci, které doplnil útočník Juja Okegawa. Naopak v útoku po několikazápasové absenci nastoupili Petr Patyk s Martinem Bláhou. V 9. minutě byl k vidění první gól zápasu. Petr Janeček skvělou přihrávkou z otočky našel Ondřeje Sýkoru, který z levé strany zakončoval do prázdné branky. Ještě během první části hry mohl zvýšit náskok Vítězslav Bílek, v samostatném úniku brankáře nepřekonal.

Od druhé třetiny už to ale ze strany Řisut bylo hodně špatné. Začaly sice dvěma přesilovkami, v těch se ovšem téměř vůbec nedostali ke kombinaci v útočném pásmu. I tak se v jedné početní výhodě dokázali prosadit, když po pasu Bílka přesně pálil z nápřahu Petr Patyk. Poté ale převzali iniciativu hráči Hronova. Necelé dvě minuty poté se totiž prosadil Norair Hovsepjan, který v sezóně 2019/20 přidal i pár zápasů za Řisut. Tento hráč s kořeny v Arménii se v prostřední části hry dokázal prosadit ještě dvakrát a dovršil tak hattrick.

Trefovali se ale i jeho spoluhráči a tak se šlo do kabiny po druhé třetině za stavu 2:5. V poslední dvacetiminutovce chtěli hráči Řisut něco s výsledkem udělat. Stejně jako v sobotu se Vítězslav Bílek prosadil v oslabení, když dostal puk z rohu a pohrál si s gólmanem Tichým. To ale bylo z tlaku domácího týmu vše. Soupeř z Východu Čech se dokázal prosadit ještě třikrát a ani gól Michaila Potěchina na body nestačil. Buldoci tak popáté v řadě inkasovali více jak sedm gólů a spadli na poslední místo v tabulce.

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

11.11. Návrat - Další návrat, tentokrát do obranných řad. Proti Chebu nastoupí Adam Zich!

26.10. Návrat - Buldoci hlásí návrat do útočných řad, z Ústí nad Labem se vrací Ondřej Sýkora!

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.