HC Řisuty VS. HC Letci Letňany

Šňůra proher pokračuje

Po třech zpackaných utkáních v řadě si Buldoci chtěli doma proti Příbrami napravit reputaci. Ovšem proti silnému soupeři se jim moc šancí nedávalo. I tak ale předvedli vylepšený výkon a dlouho drželi krok, třemi góly v poslední třetině ale Baník potvrdil své vítězství.

HC Řisuty – HC Baník Příbram 3:7 (1:3, 1:1, 1:3)
: 9. Bílek (Petráš, Křepelka), 31. Křepelka (Bílek, Petráš), 43. Bílek (Křepelka) – 4. Káník (Procházka, Hasman), 10. Šinágl (Havlín), 18. Hasman (Procházka, Jelínek), 38. Káník (Hasman, Havlín), 47. Hasman, 54. Hasman (Procházka, Zdeněk), 58. Eret (Kraus). Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 62. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:7.

HC Řisuty: Šubrt – Potěchin, Janda, Pokorný, Strnad, Řepka – Bílek „C“, Křepelka, Petráš – Sýkora, Janeček, Okegawa – Šťastný, Chamrád, Rendla.
HC Baník Příbram: Šorf – Patzelt, Zdeněk, Vinš, Saňa, Zedek, Jelínek, Havlín, Pinkas, Hasman, Gengel, Matějka, Eret, Káník, Kraus, Procházka, Šinágl.

Vstup Řisut do utkání s lídrem tabulky nebyl ideální, hned po pár desítkách sekund jel jeden z hostů na Filipa Šubrta a ten zasáhl. To se ovšem nedalo říct přesně po čtyř minutách, kdy před ním zůstal úplně volný Jakub Káník, který se už nemýlil. Buldoci dokázali během pár minut srovnat. Po zadovce Křepelky vystřelil Zdeněk Petráš. Gólman soupeře vyrazil kotouč jen k Vítězslavu Bílkovi, jehož pohotová dorážka skončila v síti.

Nerozhodný stav ovšem netrval dlouho. Necelých 60 sekund po vstřelené brance byl totiž vyloučen Jan Strnad a následující početní výhodu hosté rychle využili, když přesně střílel Petr Šinágl. Domácí hokejisté i po této brance byli aktivní a vytvářeli si slibné šance, ale Janeček s Bílkem si ve velkých šancích vylámali zuby na brankáři Šofrovi. A zatímco šance Řisut zůstaly nevyužity, na druhé straně Šubrt inkasoval. Josef Hasman na něj jel úplně sám a nedal mu šanci.

Ve druhé části hry byl k vidění vyrovnaný hokej. Buldoci se často dostávali dopředu, což ale vytvářelo mezery v jejich obraně. Příbram tak hrozila z rychlých protiútoků, ty však dlouho byly neúspěšné. Na druhé straně se Řisuty mohly radovat, když po půl hodině hry Bílek vyslal přihrávku za obranu. Brankář Šofr chybně vyjel, čehož využil Jonáš Křepelka. Ten byl u puku první, objel gólmana a zasunul do odkryté klece.

Zanedlouho poté mohlo být vyrovnáno. Juja Okegawa jel sám na brankáře a byl faulován, což znamenalo trestné střílení. Toho se ujal Vítězslav Bílek, slibně vypadající střela však skončila jen na tyči. To domácí hráče mohlo opravdu mrzet dvě minuty poté. Jakub Káník si totiž s kotoučem najel z pravé strany až před brankáře Šubrta, kterému udělal kličku a zakončil přesně.

Hned ze začátku poslední třetiny se Buldoci opět dostali na dostřel svému soupeři a to ve velkém stylu. Po vyloučení Janečka totiž hráli ve čtyřech, i tak se ale puku zmocnil Vítězslav Bílek. Ten využil zaváhání obrany, najel před brankáře a střelou mezi nohama dal svůj druhý gól v zápase. To však ze strany domácího týmu bylo vše. Příbram se totiž po této brance dokázala prosadit hned třikrát a zvítězila tak 7:3. Buldoci se ovšem nemají za co stydět, po třech velice špatných zápasech totiž předvedli o hodně zlepšený výkon.

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

11.11. Návrat - Další návrat, tentokrát do obranných řad. Proti Chebu nastoupí Adam Zich!

26.10. Návrat - Buldoci hlásí návrat do útočných řad, z Ústí nad Labem se vrací Ondřej Sýkora!

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.