HC Řisuty VS. HK Kralupy n. V.
20. KOLO // 18:00 2.12., ZS Slaný

Jan Výrut hodnotí náročný týden

Jan Výrut hodnotí náročný týden

Útočník Jan Výrut je součástí Řisut druhou sezónu. Zatím sice tolik času na ledě nedostává, v minulém týdnu si ale zahrál až až. Odchovanec Kobry Praha si navíc proti Chomutovu připsal první letošní gól, i když ve výsledku nic neznamenal. Jak celý uplynulý týden hodnotí?

Proti Letňanům a Chomutovu jste dohromady dostali 25 gólů, co na to říct?
Bohužel se nám tento týden hodně nepovedl, v obou zápasech se nám stalo, že jsme dostali hned v prvních pár minutách dva, tři góly a to se už potom dohání špatně. Na druhou stranu jak Letňany tak Chomutov jsou týmy, které jsou v tuhle chvíli výkonnostně trochu jinde. To nás ale nesmí odradit a musíme makat dál, abychom se jim do dalšího vzájemného zápasu co nejvíce přiblížili.

Ty si kvůli několika absencím dočkal většího herního prostoru, jak těžké to pro tebe bylo?
Je tomu tak, jsem za to moc rád, nějaký ten ice-time jsem sbíral už předtím, ale nebylo ho mnoho. Teď jsem dostal šanci v obou zápasech na celých 60 minut. Tempo je samozřejmě trochu vyšší, o to více, když jsme hráli zrovna třeba s hodně bruslivými Letňany nebo s Chomutovem. Jinak mi to nepřišlo zas tak jiné, přeci jen jsem s klukama na každém tréninku, takže jsem na tu úroveň docela zvyklý.

Ve výsledku sice nic neznamenal, jaký to ale byl pocit dát po dlouhé době zase gól?
Já na tohle moc nekoukám, zajímá mě spíše týmový výsledek a co to znamená pro celou sezónu. Jsem samozřejmě rád, že jsem ten gól střelil, ale padl po práci celé mé pětky, každý tam odvedl svůj kus práce. Já si jenom dobře našel místo před bránou, tečoval střelu od modré, která se mi odrazila na hůl. Prázdnou bránu jsem trefit dokázal. Je jenom škoda, že už to bylo v tu chvíli 0:7 a já jsem neměl úplně důvod slavit. Zase na druhou stranu jsem za ten gól rád, ukázal jsem, že ho dokážu dát. Doufám, že mi pomůže v boji o pozici v kádru.

Můžete si z těch dvou zápasů vzít alespoň nějaká pozitiva?
Něco pozitivního z těchto dvou zápasu je těžké najít. Byly to dva špatné výkony, takhle nemůžeme pokračovat. Myslím si, že se nemusíme stydět za druhou třetinu v Letňanech, pokud bychom tak hráli oba zápasy, určitě by neskončily takovými výsledky. Do příštího zápasu musíme jít s čistou hlavou a věřím, že je zvládneme lépe. V kabině jsme si k tomu něco řekli, takže snad to bude příště mnohem lepší.

Zvládnete se připravit na středeční zápas s Benátkami?
Bohužel máme teď v týmu nějakou marodku, v neděli to přišlo i na mě, to je ale pro všechny týmy v lize stejné. Nám nezbývá nic jiného než do toho dát opravdu všechno a doufat v lepší výkony mužstva. Trápí nás obranná fáze, ať už jde o obránce i útočníky, musíme na tom do budoucna zapracovat a věřím, že se to zlepší a ve středu budeme bodovat.

25.10. v 13:33 |

Aktuality

6.02. Odchod - Další kroky útočníka Davida Routy vedou do Německa. V Řisutech odehrál sedm zápasů a vstřelil stejný počet gólů. Díky a ať se daří!

7.01. Posily - V utkání proti Kobře poprvé nastoupí 21letý útočník David ROUTA! Na lavičce poté začne brankář Hynek PETRŽÍLKA. Ať se daří!

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

Archiv novinek »

Partneři

Hlavní partner
ČEZ, a. s.
Partneři
SYNER Broekman Logistics ABAS Řeznictví u Chvapilů Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autodoprava Dvořák