HC Řisuty VS. HC Letci Letňany

Dvougólový Petr Patyk: Byla to pastva pro oči!

Útočník Petr Patyk v sobotním utkání proti Mostu prolomil svou střeleckou smůlu v této sezóně. Nejprve tečoval střelu Vítězslava Bílka, čímž nastartoval řisutský gólostroj. A právě Patyk i završil gólový účet svého týmu, když dorazil do sítě nahození Zdeňka Petráše. Proti Lvům nakonec Buldoci zvítězili 7:4.

Most jste přestříleli 7:4, jak zápas hodnotíš?
Kdyby mi někdo po pátečním tréninku řekl, že Mostu dáme sedm gólů, tak bych se mu vysmál. Byla to pastva pro oči, přišlo i více lidí než obvykle a myslím, že všichni šli domů s úsměvem a krásným hokejovým zážitkem. Snad na to v příštích zápasech navážeme.

Tobě to tam letos konečně spadlo, ulevilo se ti?
Pár vtípků na mě v kabině bylo, že až dám gól, ať si nechám puk a podobně. Jsem rád, že jsem to prolomil a teď by to po mě mohl převzít Janys (Petr Janeček), ten na gól taky ještě čeká.

Je povzbuzující, že když proměníte své šance, tak můžete vyhrávat i s těmi lepšími týmy?
Byla to jen otázka času, až to tam začne padat. Myslím si, že jsme si tenhle týden ukázali, že doma můžeme porazit koho chceme. Už ve středu proti Děčínu chybělo málo a jen jsme navázali na dobrý týmový výkon a tentokrát nám to vyšlo.

Už v pondělí hrajete dohrávku ve Vrchlabí, co od tohoto zápasu čekáš?
Neočekávám nic jiného než výhru. Bude to těžké, ale pokud budeme dodržovat co po nás chce trenér a půjdeme do zápasu tak, jako poslední dva zápasy doma, tak určitě můžeme uspět.

Během osmi dnů odehrajete čtyři zápasy, jak náročné je hrát zápasy obden? Jak se na to dá připravit?
Já osobně to mám radši než jen tréninky. Nejdůležitější bude zítřejší zápas ve Vrchlabí. S Letňany a Chomutovem můžeme pouze překvapit, samozřejmě se ale porveme o co nejlepší výsledky.

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

11.11. Návrat - Další návrat, tentokrát do obranných řad. Proti Chebu nastoupí Adam Zich!

26.10. Návrat - Buldoci hlásí návrat do útočných řad, z Ústí nad Labem se vrací Ondřej Sýkora!

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.