HC Řisuty VS. HC Letci Letňany

Měli jsme brát tři body, říká Martin Bláha

Útočník Martin Bláha působí v Řisutech druhou sezónu. V té minulé ale moc zápasů neodehrál vinou zranění. Nyní je ale zpět a měl by patřit k tahounům mužstva. V utkání proti Děčínu se podílel na první brance týmu a i v dalších případech dělal obraně soupeře problémy. „Myslím si, že to byl od nás zatím nejlepší výkon v této sezóně," říká.

Ani dobrý výkon však na výhru proti Medvědům nestačil. Buldoci si totiž vylámali zuby na Lukáši Lavingerovi v brance soupeře. „Bohužel se nám stále nedaří v koncovce. Kdybychom proměnili šance, které jsme měli, tak by výsledek vypadal úplně jinak. Měli jsme brát tři body, rozhodně jsme nebyli horším týmem," tvrdí Bláha.

Letos to nebylo poprvé, kdy si hráči Řisut vypracovali hodně šancí, které neproměňovali. Naposledy v posledním utkání v Písku. „Neproměněné šance mrzí hodně. Kdybychom za stavu 2:1 dali gól, tak by se nám pochopitelně hrálo lépe. Bohužel nám produktivita prohrává zápasy. I s Pískem jsme se v koncovce trápili. Věřím, že to zlomíme," hlásí 22letý útočník.

Pro Řisuty šlo o první domácí zápas v této sezóně. Zimní stadion ve Slaném byl totiž v rekonstrukci a na led poprvé vyjely až toto pondělí. Konečně ale nebudou muset dojíždět na ostatní zimáky v okolí. „Může nám to pomoct. Teď jsme pokaždé trénovali někde jinde a v jinou hodinu, což pro nás nebylo dobré. Jsme rádi, že už máme zázemí a stabilní ledy.,"

A druholigový kolotoč pokračuje. V sobotu Buldoci doma přivítají Most, kvůli dohrávce zápasu ve Vrchlabí odehrají osm zápasů během čtyř dnů. „Doufám, že navážeme na dnešní výkon a že budeme dodržovat věci, co máme. Musíme hrát dobře ve svém obranném pásmu a od toho se odpíchnout. Pokud se zodpovědně připravíme na sobotní zápas, tak rozhodně můžeme uhrát nějaké body," hlásí na závěr Martin Bláha.

Zápas s Mosteckými Lvi začíná v sobotu 15. října v 18:00 na ZS Slaný. Přijďte Buldoky podpořit v boji o další důležité body do tabulky!

Foto: Roman Mareš

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

11.11. Návrat - Další návrat, tentokrát do obranných řad. Proti Chebu nastoupí Adam Zich!

26.10. Návrat - Buldoci hlásí návrat do útočných řad, z Ústí nad Labem se vrací Ondřej Sýkora!

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.