HC Řisuty VS. HC Letci Letňany

Domácí premiéra za bod

Slibně rozehraný měli hráči Řisut první domácí zápas v sezóně. Proti Děčínu sice od druhé minuty prohrávali, skóre ale ještě v první třetině dokázali otočit. Vedli až do poslední části hry, ve které Děčín vyrovnal a v následném prodloužení získal bod navíc.

HC Řisuty – HC Děčín 2:3 pp. (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)
: 9. Bílek (Janda, Bláha), 16. Rendla (Patyk, Petráš) – 2. Volráb, 50. D. Tůma (Faigl, Brož), 65. D. Tůma (Černohorský, Trávníček). Rozhodčí: Hacaperka – Toman, Goltsch. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HC Řisuty: Pánek – Janda, Potěchin, Řepka, Pokorný, Strnad, Rudovský, Matějka – Bílek „C“, Křepelka, Bláha – Petráš, Patyk, Rendla – Chamrád, Janeček, Okegawa – Šťastný, Výrut.
Trenér: Pavel Křepelka
HC Děčín: Lavinger – Černohorský, Brož, Kučera, Charvát, Loukota „A“, Kaltenböck, Starý – Faigl, T. Nezbeda, Zajan „A“, D. Tůma, Volráb, Trávníček „C“, Macek, L. Nezbeda, Fojt, J. Tůma.

Bezbrankový stav po začátku zápasu netrval dlouho. Řisuty znovu nezachytily vstup a ve druhé minutě zápasu inkasovaly. Do pásma totiž s pukem vjel Daniel Volráb a jeho nahození skončilo za zády Petra Pánka. Krátce poté byl vyloučen Vítězslav Bílek a vypadalo to na další hrůzostrašnou první třetinu. Ovšem opak byl pravdou!

Buldoci se totiž nevzdali a ještě v první desetiminutovce srovnali. Sebastian Janda vystřelil od modré a donutil Lavingera k zákroku. Ten vyrazil puk jen k Martinu Bláhovi, který si všiml volného Vítězslava Bílka a ten pohotově prostřelil brankáře soupeře. A do konce prvního dějství bylo na domácí straně ještě veseleji! Buldoci se totiž dostali do přečíslení dva na jednoho. Petr Patyk přihrál před bránu Matyáši Rendlovi, který nadvakrát překonal brankáře Lukáše Lavingera a Řisuty šly do vedení.

Prostřední třetina nenabídla ani jednu branku. Oba týmy si vypracovali zajímavé příležitosti a měli k dispozici dvě početní výhody, ani jedna však využita nebyla. To v poslední části hry už bylo před oběma brankáři rušněji. Hráči Řisut si vypracovali šancí jako máku, na skvěle chytajícího gólmana Děčína už ale recept nenašli. V 50. minutě poté Medvědi srovnali, když z pokleku přízemní střelou dostal puk za brankovou čáru David Tůma.

A stejný hráč i v závěru rozhodl. Po remíze 2:2 se totiž šlo do prodloužení. V tom měli hosté po faulu Strnada přesilovku, kterou nevyužili. Půl minuty před koncem prodloužení se právě David Tůma před bránou odpoutal od obránce, dostal přihrávku a nedal Petru Pánkovi šanci. Buldoci tak ze své domácí premiéry v této sezóny berou jeden bod.

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

11.11. Návrat - Další návrat, tentokrát do obranných řad. Proti Chebu nastoupí Adam Zich!

26.10. Návrat - Buldoci hlásí návrat do útočných řad, z Ústí nad Labem se vrací Ondřej Sýkora!

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.