HC Řisuty VS. HC Letci Letňany

Trenér Křepelka hodnotí úvod sezóny

Tým Řisut od této sezóny vede trenér Pavel Křepelka. Po úvodních pěti zápasech mají jeho svěřenci na svém kontě jednu výhru za výhru v Chebu. Jak dosavadní průběh druholigového ročníku 2022/23 hodnotí?

Jak byste shrnul dosavadní průběh sezóny?
Začátek soutěže je z naší strany absolutně nepovedený. Naprosto zbytečně jsme prohráli některá utkání, ve kterých jsme mohli bodovat. Jediným pozitivem jsou výkony obou brankářů, kteří nám dávají možnost hrát o body až do konce. Je potřeba, aby se k nim připojil i zbytek týmu.

Před sezónou se říkalo, že půjde o nejsilnější ročník 2. ligy za poslední léta. Potvrdilo se Vám to?
Tak v první řadě nemám srovnání s minulými ročníky, ale zatím mají zápasy úroveň, jakou jsem předpokládal. Z těch top mužstev jsme zatím narazili jen na Tábor, se kterým jsme výsledkově neuspěli. Ale myslím si, že rozdíl ve výkonnosti nebyl až tak veliký, každopádně nás teprve čekají další těžcí soupeři.

Jak moc mrzí prohra v Jablonci, který od výhry s Vámi nedokázal bodovat?
Zápas v Jablonci jako by určil naše dosavadní účinkování v soutěži. Ztráta koncentrace, zbytečné fauly a za pár minut je po zápase. Toto nás provází kromě zápasu v Chebu v každém zápase. Dohánět třígólovou ztrátu takřka v každém zápase je velice těžké.

Naopak v Chebu jste získali zatím své jediné body. Co se v tomto utkání v porovnáním s ostatními dařilo?
Zápas v Chebu jsme bohužel jako jediný odehráli jako jeden tým, hráči bojovali, blokovali střely a bylo na nich vidět, že chtějí zápas vyhrát. Je potřeba hrát na doraz, nedat soupeři prostor a být nepříjemným mužstvem. Bez toho se dnešní hokej na jakékoliv úrovni nedá hrát. Bohužel v dalších zápasech nám vždy něco z toho chybělo.

V čem vidíte důvody, že Vám jdou závěry lépe než začátky?
Problém je pouze v přístupu hráčů na začátku zápasu. Před zápasem si to v kabině zdůrazňujeme, ale zatím bez většího účinku. Na druhou stranu je pozitivní, že to kluci nezabalí a jsou schopní zápasy zdramatizovat. Bohužel ty začátky zápasů nás stojí lepší výsledky. Dalším problémem je naše nedůrazná koncovka, protože třeba v Písku jsme neproměnili čtyři samostatné nájezdy. Všechno to vychází z tréninku, protože až budeme chtít dát z každé střely gól, tak se nám to v zápasech vrátí. Je potřeba, aby to hráči pochopili a vzali za své. A zatím nám nejdou moc přesilovky, kde máme strašně málo střel a pořád se snažíme vymyslet něco lepšího.

Ve středu už by se mělo konečně hrát ve Slaném proti Děčínu. Co od tohoto zápasu čekáte?
Očekávám další velice těžký zápas, protože nás jiné zápasy nečekají. Věřím, že kluci k němu přistoupí tak, jak je potřeba, protože jinak nemáme šanci porazit nikoho. Potřebujeme konečně vyhrát, aby se nám lépe dýchalo a přišla do kabiny trošku pozitivnější nálada.

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

11.11. Návrat - Další návrat, tentokrát do obranných řad. Proti Chebu nastoupí Adam Zich!

26.10. Návrat - Buldoci hlásí návrat do útočných řad, z Ústí nad Labem se vrací Ondřej Sýkora!

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.