HC Řisuty VS. HC Letci Letňany
23. KOLO // 19:30 7.12., ZS Slaný

Proti Králům rozhodla první třetina

Vinou odloženého středečního zápasu ve Vrchlabí se Buldoci vrátili do zápasového kolotoče po týdnu na půdě Písku. Na poslední vzájemný zápas s tímto soupeřem rozhodně nevzpomínali v dobrém, odčinit to se jim ale nepovedlo. Po špatném vstupu do zápasu totiž bodovat nedokázali.

IHC Králové Písek – HC Řisuty 6:4 (3:1, 2:2, 1:1)
: 1. Matiášek (Volf, Prášek), 12. Matiášek (Volf, Hanus), 13. Koupal (Turek, Hrakholski), 24. Matiášek (Prášek, Dudáček), 35. Dudáček (Matiášek, Volf), 50. Volf (Radoš, Prášek) – 15. Bláha (Patyk, Křepelka), 25. Bláha (Bílek, Janda), 37. Bílek (Křepelka), 60. Řepka (Bílek). Rozhodčí: Šperl – Žídek, Thuma. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 245. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4.

IHC Králové Písek: Kříž – Novák, Dudáček, Kurfürst, Hanus, Turek, Radoš – Hollar, Macháček, Hrakholski, Brož, Koupal, Prášek, Volf „C“, Matiášek, Pouzar, Novotný, Bednařík, Andrle.
HC Řisuty: Pánek – Řepka, Rudovský, Janda, Matějka, Strnad, Pokorný, Potechin – Křepelka, Janeček, Bílek „C“, Okegawa, Šťastný, Výrut, Chamrád, Bláha, Rendla, Patyk.

Začátek zápasu hráči Řisut vůbec nezachytili. Už po patnácti sekundách měl šanci písecký Lukáš Prášek, který nechal vyniknout Petra Pánka. Ten ale i tak inkasoval ještě během první minuty zápasu, když se Volf objel branku a našel Jana Matiáška, na jehož zakončení brankář nestačil.

Podobně jako v Klatovech ale pro Buldoky bylo ještě hůře, protože během první třetiny prohrávali už 0:3. Nejprve se totiž znovu trefil Matiášek a poté přesně trefil Martin Koupal. Ani dnes se ale nevzdali a rychle snížili. V přesilové hře Petr Patyk vystřelil do zadního mantinelu, od kterého se puk odrazil k Martinu Bláhovi a ten si připsal první bod v letošní sezóně.

Začátek druhé třetiny přinesl další dvě proměněné početní výhody, tentokrát po jedné na obou stranách. Nejprve hattrick dovršil domácí Jan Matiášek. Na druhé straně vystřelil Vítězslav Bílek, kotouč tečoval znovu Martin Bláha a náskok se znovu snížil.

Následovaly hektické minuty na obou stranách kluziště. Vzápětí totiž mohl třígólové manko vrátit zpět domácím Lukáš Prášek, Petr Pánek byl proti. Následoval únik Vítězslava Bílka, kterého vychytal gólman Kříž. Následně střílel z kruhu volný Petr Janeček, ale i tentokrát byl úspěšnější muž s maskou.

Ve druhé polovině třetiny Řisuty znovu doplatily na nedisciplinovanost a inkasovaly v oslabení. Rychle poté ale znovu snížily, po přihrávce Jonáše Křepelky se totiž tentokrát dokázal prosadit Vítězslav Bílek.

Písek znovu odskočil na rozdíl tří branek deset minut před koncem. Po vyloučeních Pouzara s Janečkem se hrálo čtyři na čtyři, Lukáš Volf se v brankovišti dokázal nejrychleji zorientovat a překonal bezmocného Pánka.

Stejně jako ve zmiňovaném utkání s Klatovy hráči s Buldokem na dresu dokázali v závěru snížit, když puk dotlačil za brankovou čáru Pavel Řepka. Na body to však nestačilo. Domácí už si v poslední půlminutovce vedení pohlídali a pohlídali si tak výhru 6:4.

8.10. v 21:06 |