HC Řisuty VS. HC Letci Letňany

Pavel Řepka po Táboru a Klatovech

Stálicí v sestavě Řisut je univerzál Pavel Řepka, který v dresu Buldoků nastupuje už čtvrtou sezónu. V té poslední vynechal pouze jediný zápas. I letos zatím naskočil do všech utkání, byl tak i u soubojů v Klatovech a v Táboře. Co o nich řekl?

V Klatovech jste závěru dotahovali a byli jste soupeři na dostřel, co chybělo k bodovému zisku?
Vůbec se nám nepovedl vstup do zápasu, kde jsme zaspali a během prvních sedmi minut prohrávali 0:3. Nicméně od druhé poloviny první třetiny se náš herní projev změnil, začali jsme bruslit, dodržovat systém, ale hlavně bojovat, což nám přineslo řadu šancí, které jsme začali proměňovat, bohužel, až v závěru zápasu.

Proč to nešlo dříve? Přece jen jste po čtvrtém gólu měli už jen něco málo přes minutu na vyrovnání.
Je to škoda, že jsme se neprosadili dříve. Kdyby byl stav po druhé třetině vyrovnaný, nemohl nikdo říct ani slovo. I ve třetí třetině jsme měli jednoznačně více brankových příležitostí, k tomu jsme bohužel neproměnili trestné střílení. Přesto jsem v samotném závěru věřil, že to srovnáme, i když zbývala jenom minuta dokonce. Byl jsem přesvědčený o tom, že to na tu jednu branku ještě mohlo stačit a padlo by to tam. Bohužel se to nepovedlo.

A v Táboře jste nevstřelili ani branku. Jak bys tenhle zápas zhodnotil?
Tábor má stejně jako minulý rok našlapanou soupisku a pro nás to je velmi silný soupeř. Každopádně kdybych to měl srovnat s minulým rokem, kdy jsme v Táboře vypadali jako „hobíci“, tak včera jsme s nimi dokázali držet krok a vypracovali si řadu zajímavých příležitostí a chyběla tomu asi ta větší chuť po gólu. Místo toho, abychom vystřelili a nějak to tam domlátili, tak pořád někoho hledáme do prázdné branky a většinou z toho nic není. Jsem ale přesvědčený, že právě na tohle se zaměříme v trénincích v následujícím týdnu a příště už to bude lepší.

Závěr zápasu byl hodně emotivní, jak si to viděl?
Řekl bych až neadekvátně k výsledku a předchozímu fair play pojetí zápasu. Nerad to svádím na rozhodčí, ale tohle jde jednoznačně za nimi. 50 minut pískali bez chyby, pak ale pustili dva až tři hraniční zákroky na obou stranách a pak se to už vezlo. Pomyslnou korunku zápasu nasadil dvě minuty před koncem až psychopatickým vystoupením obránce Tábora, který v jednu chvíli mlátil všechny okolo sebe. Upřímně jsem rád, že se Jandysovi (Sebastianu Jandovi) po tomhle vystoupení nic nestalo a odnesly to pouze rukavice a hokejka, které byly dotyčným hráčem vyhozeny na tribunu.

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

11.11. Návrat - Další návrat, tentokrát do obranných řad. Proti Chebu nastoupí Adam Zich!

26.10. Návrat - Buldoci hlásí návrat do útočných řad, z Ústí nad Labem se vrací Ondřej Sýkora!

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.