HC Řisuty VS. HC Letci Letňany

Bez gólu a bez bodů

Zápas v Táboře, který v týdnu na poslední chvíli změnil pořadatelství, Buldoci výsledkově nezvládli. Proti Kohoutům nenašli gólový recept a poprvé v sezóně nedali ani gól. A protože jich pět dostali, tak jeli domů s porážkou.

HC Tábor – HC Řisuty 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
: 13. Kříž (Severa, Dančišin), 18. Dančišin (Hubata, Milfait), 30. Severa (Matušík, Hajič), 39. Matušík (Vlček, Vala), 45. Hajič (Dvořák, Hubata).Rozhodčí: Glanc – Kučera, Teršíp. Vyloučení: 11:5, navíc Kříž (TAB) a Janda (RIS) 5+20 za BTK. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1115. Průběh utkání: 5:0.

HC Tábor: T. Dvořák – Suchánek „A“, Plášil, Hajič, Kříž, A. Dvořák, Hubata, Vala – Seidl „C“, Matušík „A“, Šulek – Dančišin, Milfait, Severa – Vlček, Zíb, Bárta – Duda, Zayml, Chocholoušek.
HC Řisuty: Šubrt – Janda, Matějka, Potěchin, Řepka, Strnad, Pokorný – Petráš, Bílek „C“, Janeček, Křepelka, Šťastný, Výrut, Chamrád, Patyk, Okegawa, Bláha, Rendla.

Vědělo se, že Buldoky na horké půdě Tábora nebude čekat nic lehkého. Loňský účastník baráže o první ligu sice v týdnu přišel o velezkušeného Lukáše Endála, i tak však má obrovskou kvalitu. V úvodních minutách měli domácí šanci po úniku Matušíka se Seidlem, druhý jmenovaný ale nechal vyniknout debutujícího gólmana Šubrta.

Zahrozili také hráči Řisut. Sebastian Janda napřáhl od modré a puk se od mantinelu odrazil na hůl Martina Bláha, ten však svůj první letošní bod nepřidal, střelu poslal mimo tři tyče. Na druhé straně se Kohouti dokázali prosadit, když gólmana prostřelil bek Lukáš Kříž. A pro Buldoky bylo ještě hůře v 18. minutě, kdy se po pěkné kombinaci prosadil před brankovištěm volný Milan Dančišin.

V první polovině druhé třetiny sice měli hosté k dispozici dvě slepené přesilovky, z těch ale nic nevytěžili. Naopak po konci té druhé trestuhodně nechali najet soupeře za sebe a na Šubrta jeli hned tři hráči domácích úplně sami, což vyústilo ve třetí branku. A v závěru prostřední části hry se mohli domácí radovat znovu, když se z velké blízkosti prosadil Matušík.

Poslední periodu si domácí pohlídali. Hned ze začátku se navíc trefil Tomáš Hajič, který chytře tečoval nahození od modré za záda Šubrta. Závěr zápasu byl hodně vyhrocený, nakonec došlo i na bitku mezi Lukášem Křížem a Sebastianem Jandou, kterou vyhrál domácí borec. Řisuty tak poprvé v sezóně nedokázaly skórovat a prohrály podruhé za sebou.

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

11.11. Návrat - Další návrat, tentokrát do obranných řad. Proti Chebu nastoupí Adam Zich!

26.10. Návrat - Buldoci hlásí návrat do útočných řad, z Ústí nad Labem se vrací Ondřej Sýkora!

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.