HC Řisuty VS. HC Letci Letňany

V Klatovech marné dotahování

Do zápasu v Klatovech vstoupili Buldoci v oslabené sestavě jen se čtyřmi obránci a po prvních sedmi minutách prohrávali 0:3. Ale nevzdali se. Domácí se dostali do vedení 5:1, které hráči Řisut stáhli na jednogólové, to ovšem nestačilo. Soupeř v poslední minutě pečetil svou výhru trefou do prázdné brány.

SHC Klatovy – HC Řisuty 6:4 (3:0, 1:1, 2:3)
: 2. D. Roubal (Kovářík, Šeba), 6. Šeba (Sedlák, Zich), 7. Sedlák, 38. J. Roubal (Lang, Sedlák), 44. Lang (Sedlák, J. Roubal), 60. Lang (Vitaloš) – 25. Petráš (Keszi, Bílek), 52. Rendla (Petráš), 58. Křepelka (Bílek), 59. Bílek (Janda, Patyk). Rozhodčí: Jílek – Sýkora, Tuháček. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 170. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:4, 6:4.

SHC Klatovy: Kolář – Vitaloš, Vajner, Zich, Pánek, Kovářík, Houdek – Čech, Beníšek, J. Roubal, Kvasnička, Lang, Sedlák, Šeba, Kolář, Kosnar, D. Roubal, Matoušek, Ženíšek
HC Řisuty: Pánek – Janda, Potěchin, Řepka, Pokorný – Křepelka, Petráš, Bílek, Keszi, Výrut, Chamrád, Patyk, Bláha, Okegawa, Rendla.

Domácí byli posíleni pár hráči z partnerské extraligové Plzně, Buldoci naopak kvůli různým důvodům přijeli v osekané sestavě. A začátek zápasu podle toho vypadal. Klatovy chytily začátek a po gólu Zdeňka Sedláka vedly po sedmi minutách už 3:0.

Tým Řisut se ale nevzdal a dělal, co mohl. Po první třetině, která výsledkem 3:0 skončila, se dokázali i gólově prosadit. Ve 27. minutě si Zdeněk Petráš skvěle pohrál s pukem, potáhl si ho kolem obránce a přesnou střelou nad lapačku prostřelil gólmana. V závěru třetiny ale Řisuty znovu prohrávaly o tři góly, když po vyloučení hráčské lavičky Pánka překonal Josef Roubal.

Začátek poslední třetiny znamenal další trefu domácích a vypadalo to na jasnou záležitost. Akorát že vůbec. V 52. minutě vystřelil Zdeněk Petráš a po nepřehledné situaci doklepl puk za brankovou čáru Matyáš Rendla. Hned o minutu poté měl k dispozici trestné střílení Vítězslav Bílek, bohužel ale brankáře Koláře nedokázal prostřelit.

Ani to však nebylo všechno. Dvě a půl minuty před koncem Bílek našel na levé straně před brankou Jonáše Křepelku, který pohotovou střelou snížil. A když se o 79 sekund později ve hře bez brankáře prosadil právě Vítězslav Bílek, tak už to bylo jen o gól. V závěru Buldoci dále zkoušeli power play, na tížené vyrovnání to ale bohužel nestačilo. Domácí ještě svou výhru pojistili a Buldoci tak nedokázali navázat na vítězství v Chebu.

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

11.11. Návrat - Další návrat, tentokrát do obranných řad. Proti Chebu nastoupí Adam Zich!

26.10. Návrat - Buldoci hlásí návrat do útočných řad, z Ústí nad Labem se vrací Ondřej Sýkora!

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.