HC Stadion Vrchlabí VS. HC Řisuty
5. KOLO // 18:00 5.10., ZS Vrchlabí

Na úvod 2. ligy prohra s Vlky

Pouze po jednom přípravném utkání a necelém měsíci příprav na novou sezónu vyjeli Buldoci ke svému prvnímu zápasu v novém ročníku 2. ligy. Zajížděli totiž na půdu Vlků z Jablonce. Proti místnímu HC po první třetině vedli, poté je ale srazila na kolena hlavně vlastní vyloučení a po čtyřech gólech soupeře v prostřední části hry bylo hotovo.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Řisuty 5:2 (0:1, 4:1, 1:0)
: 22. Foerster (V. Strnad, Dušek), 26. Had (Dušek, V. Strnad), 29. Jursa (Dušek, V. Strnad), 37. Maďar (Plíhal, Had), 41. Dušek (Pavlů, V. Strnad) – 20. Okegawa (Keszi, Janeček), 32. Potěchin (Janeček, J. Strnad). Rozhodčí: Kraval – Žídek, Gregar. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Horák– Patzelt, Pavlů „A“, Kollert, Filip, Abraham, Had, Pilek – Folda, Jursa, Maďar, Plíhal „C“, Bitman, Dušek „A“, Foerster, Kačírek, Švík, Jakubec, V. Strnad, Bouřil.
HC Řisuty: Pánek – Janda, Rudovský, Potěchin, Řepka, J. Strnad, Pokorný – Janeček, Šťastný, Křepelka, Petráš, Bílek „C“, Keszi, Výrut, Chamrád, Patyk, Bláha, Okegawa, Rendla.

V první třetině dlouho k vidění žádná branka nebyla. Oba týmy sice hrály opatrně, i tak ale k byly k vidění hned čtyři přesilové hry, dvě na každé straně. Ta druhá v podání Buldoků sice využita nebyla, těsně po jejím konci ale přišla první branka. Po asistenci od Vincenta Kesziho se totiž prosadil Juja Okegawa, který tak otevřel gólový účet Řisut v druholigové sezóně 2022/23.

Vedení řisutských hokejistů bohužel netrvalo dlouho. Už po minutě druhého dějství domácí srovnali. Poté Buldoci doplatili na to, na co dopláceli často už v loňské sezóně – nedisciplinovanost. Vlci totiž ve zbytku utkání dali hned tři góly v početní výhodě. Za Řisuty sice při hře čtyři na čtyři korigoval skóre navrátilec Michail Potěchin, to však bylo málo. Jablonec se následně prosadil i na začátku poslední periody a tím stanovil konečné skóre na 5:2.

21.09. v 20:19 |