Aleš Chamrád: Věřím, že jsme připraveni!

Aleš Chamrád: Věřím, že jsme připraveni!

S Buldoky absolvoval celou přípravu a vstoupí do druholigové sezóny také Aleš Chamrád! Někteří si ho mohou pamatovat z řisutského dresu, ve kterém nastupoval v sezóně 2011/12. Poté se ale vydal na dráhu inline hokeje. Během let v zahraničí si zahrál ve Španělsku a Francii, navíc sbíral úspěchy v dresu národního týmu. Mimo jiné je totiž dvojnásobný mistr světa! Svou kariéru a rozdíly mezi oběma sporty popsal v následujícím rozhovoru.

Co tě přimělo k tomu se “na stará kolena“ vrátit k lednímu hokeji?
Na Inlinech jsem hrál v zahraničí, vrátil jsem se domů do Čech, proto se vracím na led. Neřekl bych, že na stará kolena. Citím se dobře a mám velkou chuť pořád hrát a dělat to, co mě baví nejvíc.

Mohl by si popsat svou inline kariéru? Jaké jsou tvé největší úspěchy?
Během sezony v Řisutech jsem měl problémy se zraněním a poté jsem se rozhodl zkusit inline hokej. Dva roky jsem hrál ve Španělsku, kde jsme vyhráli ligu i pohár. Pak jsem hrál 7 let ve Francii, kde jsme měli jeden z nejlepších týmu v Evropě. Několikrát jsme vyhráli Evropskou ligu, francouzskou ligu a i pohár. Včetně týmových vítězství si velice cením úspěchů s národním týmem a také účasti na Světových hrách (Olympiáda neolympijských sportů), kde jsme skončili bohužel druzí prohrou v prodloužení proti USA. Díky inlinu jsem toho hodně procestoval a poznal spoustu lidí z celého světa.

K hokeji si se vracel už před osmi lety v dresu Děčína, proč jsi tehdy znovu odešel k in-linu?
Během působení v Děčíně, jsem musel dělit čas mezi hokej a práci, to bylo složité, nestíhal jsem ani jedno. Po sezoně jsem dostal nabídku jít hrát do Francie inline, proto jsem se rozhodl věnovat pouze tomu. Zpětně toho rozhodně nelituji, jsem rád, že jsem se tak rozhodl.

Jaké jsou mezi těmito dvěma na první pohled podobnými sporty největší rozdíly?
I když tyto sporty můžou vypadat podobně, rozdíly jsou velké. Jak už v pravidlech tak i například v počtu hráčů (Inline se hraje 4 proti 4). Jiné jsou i země, ve kterých se tento sport hraje. Snažím se co nejrychleji vrátit k věcem, které pro mě dřív byly v ledním hokeji automatické. Jedná se spíše o taktické věci, které jsou oproti inline hokeji asi tím největším rozdílem.

V Řisutech už si před 11 lety působil, hrálo to roli v tom, že se sem teď vracíš?
Určitě to roli hrálo, nebylo pro mě vůbec jednoduché po návratu z Inlinu se zas vrátit k lednímu hokeji. Dostal jsem šanci, za kterou děkuji a budu se snažit důvěru co nejlépe splatit.

Jak náročná pro tebe byla příprava?
Před návratem na lední hokej jsem se nejdříve začal připravovat individuálně, aby byl pro mě přechod co nejjednodušší. Chodil jsem trénovat na led, ale i na suchou přípravu, která k tomu patří. Příprava s týmem je samozřejmě něco jiného, začali jsme o něco později než ostatní týmy. Ještě k tomu jsme nebyli na svém stadionu, takže to bylo náročnější. Odehráli jsme pouze jedno přátelské utkání, ale na druhou stranu se o to víc všichni těšíme až začne sezona.

S týmem si odehrál první a zároveň poslední přípravný zápas, jak si se cítil?
Myslím, že jsme i přes smolnou prohru odvedli dobrý výkon, nechybělo mnoho a mohli jsme i vyhrát. Bez zápasového vytížení jsme moc nevěděli jak na tom vlastně jsme. Ale řekl bych, že jsme to zvládli dobře a plnili vše, co po nás trenér chce. Z osobního hlediska ale vím, že je ještě hodně toho co zlepšovat.

Ve středu už naostro. Cítíš, že jste připraveni?
Všichni se už moc těšíme, doufám a věřím, že připraveni jsme. Uděláme vše pro to, abychom do sezony vstoupili co nejlépe a pokračovali tak celou sezonu.

20.09. v 14:00 |

Aktuality

6.02. Odchod - Další kroky útočníka Davida Routy vedou do Německa. V Řisutech odehrál sedm zápasů a vstřelil stejný počet gólů. Díky a ať se daří!

7.01. Posily - V utkání proti Kobře poprvé nastoupí 21letý útočník David ROUTA! Na lavičce poté začne brankář Hynek PETRŽÍLKA. Ať se daří!

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

Archiv novinek »

Partneři

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.
Partneři
SYNER ABAS Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák