HC Stadion Vrchlabí VS. HC Řisuty
5. KOLO // 18:00 5.10., ZS Vrchlabí

V generálce prohra s Kobrou

Necelý týden před začátkem soutěžního ročníku se Řisuty dočkaly svého prvního a zároveň posledního přípravného zápasu. Jako již tradičně zajížděly do hlavního města, kde vyzvaly Kobru. Proti silnému soupeři Buldoci vedli o dvě branky, domácí ale nakonec skóre vyrovnal a v prodloužení tři na tři dokonal obrat.

HC Kobra Praha – HC Řisuty 3:2 pp. (0:1, 0:0, 2:1 – 1:0)
: 46. Kolda (T. Šťastný), 51. Svoboda (Petrák, Martínek), 63. Šteiner (Míšek) – 19. Bláha (Bílek), 41. Bílek (Petráš). Rozhodčí: Flegl – Hradil, Stacho.

HC Kobra Praha: Ondrík – Ženíšek, Šteiner, Duda, Straka, Holý, Svach – Janča, Jedlička, T. Šťastný, Novák, Kolda, Míšek, Petrov, Zídek, Martínek, Petrák, Ksandr, J. Svoboda.
HC Řisuty: Pánek (30. Šubrt) – Potěchin, Janda, M. Pokorný, Rudovský, Strnad, Řepka – Bláha, Petráš, Bílek – Rendla, Janeček, Keszi – A. Šťastný, J. Křepelka, Okegawa – Chamrád, Výrut.

Proti silnému soupeři nevstoupili Buldoci do zápasu špatně. Už po pár minutách měl velkou šanci inlinový mistr světa Aleš Chamrád, toho ale vychytal domácí brankář Ondrík. Zhruba v polovině první části hry si Kobra vytvořila velký tlak, Míška však vychytal Petr Pánek. Na konci třetiny byl vyloučen domácí Tomáš Šťastný a to znamenalo přesilovku pro Řisuty. Ty ji zahrály skvěle, když Vítězslav Bílek našel před brankou Martina Bláhu a ten pohotově překonal Maytáše Ondríka.

Druhé dějství žádnou branku nepřineslo. Šance byly na obou stranách, ale například Sebastian Janda se proti svým bývalým spoluhráčům prosadit nedokázal. Na druhé straně se snažil odčinit své vyloučení před inkasovanou brankou Tomáš Šťastný, v přesilovce ho vychytal střídající slovenský brankář Filip Šubrt.

Začátek hry po druhé přestávce byl divoký. Už po necelé minutě šli Buldoci do dvougólového vedení. Zdeněk Petráš odvedl velký kus práce, když obešel obránce a vytvořil tak přečíslení. Puk poté převzal Vítězslav Bílek a přesnou střelou překonal gólmana soupeře.

Netrvalo to ovšem dlouho a bylo vyrovnáno. Nejprve se trefil Matěj Kolda, v 51. minutě poté vyrovnal Jakub Svoboda, který využil přesnou přihrávku a nedal Šubrtovi šanci. Buldoci to však nevzdali, ve zbytku poslední třetiny měli velké šance. Nejprve v nájezdu neuspěl Petr Janeček. O pár desítek sekund poté nahodil puk od modré Michail Potěchin a během letu ho tečoval Juja Okegawa, nakonec ale skončil jen na tyči.

Tak se šlo do prodloužení. Ve hře tři na tři měl nejprve další příležitost Sebastian Janda, ten znovu ztroskotal na Ondríkovi. Na druhé straně byl Dominik Šteiner úspěšný. Přesnou backhandovou střelou zakončil pod břevno a pomyslný bod by tak brala Kobra.

26.08. Přípravné utkání - Řisuty se 17. září představí v přípravném utkání na půdě HC Kobra Praha. Začátek je naplánovaný na 18:00.

22.08. Zranění - Buldoci se bohužel ve značené části sezóny budou muset obejít bez Matěje Malovického. Ten si přetrhl achilovku a podstoupil operaci.

10.08. Zahájení přípravy - První trénink HC Řisuty se koná v sobotu 13.8. od 18:30 na ZS Hvězda Praha ve Vokovicích. Sraz hráčů v kabině v 17:30.

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.