HC Stadion Vrchlabí VS. HC Řisuty
5. KOLO // 18:00 5.10., ZS Vrchlabí

Letos to bude ještě náročnější, ví Matyáš Rendla

Soutěžní ročník 2022/23 se nezadržitelně blíží. Už za necelý týden Buldoci jedou na půdu Jablonce, kde zahájí 2. ligu. Ještě v sobotu je ale čeká přípravné utkání proti Kobře Praha. To vše absolvuje i Matyáš Rendla. Pro dvaadvacetiletého útočníka půjde letos už o čtvrtou sezónu v dresu Řisut. Jak se těší, až znovu naskočí do zápasového kolotoče?

Jak náročná pro tebe byla příprava na novou sezónu?
Byla hodně náročná. Myslím si, že to je ovlivněné tím, že jsme začali později než normálně a navíc nemáme svůj stadion. Museli jsme dojíždět na okolní zimáky, což se na člověku také podepíše. Nám ale nezbývá nic jiného, než se s tím vypořádat a na sezónu se připravit jak po fyzické, tak po herní stránce, protože letos to bude ještě náročnější než v minulých letech.

Tým přebral trenér Pavel Křepelka, jak se ti pod ním trénuje?
Tréninky mě baví, jsou v tempu, nikde dlouho nečekáme. Je to pestré, děláme dost herních věcí. Jediné, co mě nenaplňuje štěstím je kondiční část, ale všichni víme, že je to potřeba a k hokeji to prostě patří.

Ty trenéra znáš už z mládeže, jsi za jeho angažování rád?
Pan Křepelka je poctivý trenér. Určitě bude chtít, aby naše hra měla systém, kterému budeme věřit a budeme ho dodržovat. Zároveň si myslím, že je to člověk, který dokáže vznést do kabiny a na led správnou myšlenku toho, že když budeme dobře pracovat, může být hokej i ve druhé lize sranda a zábava. Dva roky mě trénoval na Kladně v mladším dorostu, takže jsem rád, že tým převzal. Nejsem to ale jen já, trénoval i hodně ostatních kluků. To může být velká výhoda pro obě strany, on ví, co čekat od nás a my naopak.

Jak se těšíš, až znovu naskočíte do zápasového kolotoče sobotním zápasem na Kobře?
Těším se moc. Jsem rád za to, že i když se dlouho nevědělo, jestli budeme hrát druhou ligu, tak se zvládl domluvit alespoň jeden přípravný zápas. Budeme tedy mít alespoň nějaký prostor vyzkoušet si věci, které jsme celý srpen trénovali. Zároveň jsem zvědavý na soupeře, Kobra má jako tradičně kvalitní kádr, takže si myslím, že to pro nás bude dobrá prověrka. Doufám, že se předvedeme v dobrém světle a před vstupem do ostré sezóny se uvedeme výhrou.

Půjde o tvou čtvrtou sezónu v Řisutech, jak vidíš svou roli?
Tu první sezónu jsem za Řisuty odehrál jen pár zápasů, druhý byla bohužel už po čtyřech kolech ukončená kvůli covidu, takže vlastně až vloni to byla první celá sezóna, kterou jsem tady odehrál. Myslím si, že každá role v týmu je důležitá, jsme dospěli a každý už ví, co se od něj čeká a co může týmu nabídnout. Záleží jen na tom, aby to každý chtěl plnit. Samozřejmě budu rád, pokud budu dostávat hodně prostoru, to si však musím zasloužit, stejně jako všichni ostatní.

Co říkáš na letošní složení druhé ligy a herní systém?
Je tu pár mančaftů, které mají ty nejvyšší ambice, porvou se o postup a určitě budou hodně kvalitní. Ve druhé lize přibylo spoustu známých jmen, což si myslím je pro úroveň této soutěže a fanoušky jedině dobře. Každý zápas ale začíná od nuly, hraje se pět na pět a nemyslím si, že by jeden nebo dva hráči dokázali sami vyhrávat zápasy. Šanci tak má každý. Herní systém se mi osobně líbí. Za mě je lepší hrát s každým dvakrát, než hrát se stejným týmem například šestkrát za sezónu. Na druhou stranu je to stále poloprofesionální soutěž, takže skoro každý k tomu má nějaké své zaměstnání a ostatní povinnosti. Bude to hodně časově a finančně náročné, takže to určitě má své pro a proti.

26.08. Přípravné utkání - Řisuty se 17. září představí v přípravném utkání na půdě HC Kobra Praha. Začátek je naplánovaný na 18:00.

22.08. Zranění - Buldoci se bohužel ve značené části sezóny budou muset obejít bez Matěje Malovického. Ten si přetrhl achilovku a podstoupil operaci.

10.08. Zahájení přípravy - První trénink HC Řisuty se koná v sobotu 13.8. od 18:30 na ZS Hvězda Praha ve Vokovicích. Sraz hráčů v kabině v 17:30.

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.