HC Stadion Vrchlabí VS. HC Řisuty
5. KOLO // 18:00 5.10., ZS Vrchlabí

Pavel Křepelka: Nebylo to těžké rozhodování

Novým trenérem Řisut se před touto sezónou stal Pavel Křepelka. Ten dlouhá léta působil u mládežnických kategorií PZ Kladno, nyní ale udělal krok do dospělého hokeje. Co ho k tomu vedlo? I to se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Kdy jste se dozvěděl o zájmu Řisut?
Na konci července mě k mému velkému překvapení oslovil pan Záleský, jestli bych neměl zájem trénovat Řisuty ve 2. lize. Potom jsme se sešli osobně a během chvíle jsme se domluvili na spolupráci. Nabídka mě překvapila, ale zároveň velice potěšila.

Toto je pro Vás první trenérské angažmá u týmu dospělých Proč jste se nyní rozhodl přejít z mládežnických kategorií?
Rozhodování to nebylo vůbec těžké, protože jsem v prosinci po 25 letech skončil s trénováním v PZ Kladno, kde už pro mně nebylo trenérské místo. Takže jsem byl bez angažmá. Byl jsem před sezónou takřka domluvený na trénování v Karlových Varech (u dorostu), ale z rodinných důvodů jsem musel jejich velice lákavou nabídku odmítnout.

Máte za sebou první tréninky, je to oproti mládeži velký rozdíl? Musel jste se nějak přizpůsobit?
Co se cvičení na ledě týká, moc velký rozdíl nevidím. Samozřejmě úplně jiný je přístup k hráčům, protože jsou to dospělí lidé a komunikace s nimi je úplně jiná. Na začátku jsem z toho měl malinko strach, ale po prvních trénincích si myslím, že je všechno v pohodě.

Jak se Vám zatím zamlouvá hráčský kádr? Přišla už nějaká posila na Vaše doporučení?
Zatím jsme měli jen pár tréninků, takže je ještě brzo na nějaké závěry. Zatím to vypadá, že v útoku bude větší síla, než v obraně. Je to dané tím, že obránců zatím moc nemáme a dva se nám ke vší smůle zranili. Matěj Malovický navíc velice vážně a druhý má svalové zranění. Na moje doporučení nikdo nepřišel, ale ozvali se mi hráči, které jsem trénoval v mládeži, jestli by to mohli u nás zkusit.

Může Vám pomoci, že v týmu máte pár hráčů, které jste už vedl v mládeži?
Samozřejmě je to výhoda, protože vzájemně víme, co od sebe čekat. Oni vědí, že jsem náročný trenér a jsem mile překvapen, že na to docela rádi vzpomínají. Uvidíme, jak to bude v sezóně. Zároveň mám radost, že i ostatní hráči mají chuť do tréninků a zatím není žádný problém. Hodně mi v tom pomáhá Víťa Bílek, který má za sebou velice úspěšnou kariéru a jde ostatním příkladem. Je super, že takový hráč je v mužstvu.

Jak velká komplikace pro Vás je, že se na slánském zimáku předělává střecha a musíte tak cestovat za ledem po okolí?
To je obrovský problém, se kterým se musíme potýkat. Přes velké úsilí vedení klubu, které dělá maximum, máme tréninkový deficit. Hráče nemají své zázemí, což je pro ně nepříjemné. Jezdíme do Prahy, Kralup a tento týden už i do Kladna. Ale nemůžeme brečet, naopak musíme o to více pracovat.

Kvůli dlouhému čekání na případný odkup licence navíc nebude moc přípravných zápasů…
To je velký problém jak pro mě, tak pro hráče. Bude pro mě velice těžké vybrat hráče, se kterými půjdeme do sezóny, protože v zápase se nejvíc ukáže, kdo jak na tom je. Pro hráče je to nepříjemné v tom, že žádný trénink vám nedá to, co utkání. Je také nepříjemné, že věci, na kterých pracujeme v tréninku, si nemůžeme vyzkoušet v zápase a budeme na tom pracovat za pochodu.

Co říkáte na letošní složení a systém druhé ligy?
Naše skupina bude velice těžká a myslím si, že se rozdělí na 2 skupiny. Na ty, co budou chtít za každou cenu postoupit do Chance ligy a proto budují velice silné kádry i s bývalými hráči z extraligy. Druhou skupinu vytvoří mužstva, která na tom nejsou finančně tak dobře a pro které bude hlavním úkolem záchrana v soutěži, kam budeme patřit i my. V této skupině týmů chceme hrát co nejlépe a vyhnout se starostem ze sestupu.

Jaká jsou Vaše očekávání a přání týkající se této sezóny?
Zatím moc nevím, co očekávat, protože to pro mně bude úplně jiný hokej, než na jaký jsem byl doteď zvyklý a zatím nemám ani žádné srovnání s jinými mužstvy. Na sezónu se moc těším a věřím, že společně s hráči se budeme snažit dělat maximum pro to, abychom si na konci sezóny mohli všichni společně říct, že Řisuty stále patří do 2. ligy!

26.08. Přípravné utkání - Řisuty se 17. září představí v přípravném utkání na půdě HC Kobra Praha. Začátek je naplánovaný na 18:00.

22.08. Zranění - Buldoci se bohužel ve značené části sezóny budou muset obejít bez Matěje Malovického. Ten si přetrhl achilovku a podstoupil operaci.

10.08. Zahájení přípravy - První trénink HC Řisuty se koná v sobotu 13.8. od 18:30 na ZS Hvězda Praha ve Vokovicích. Sraz hráčů v kabině v 17:30.

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.