HC Řisuty VS. HC Příbram
2. KOLO // 18:30 27.9., ZS Slaný

První posila! Vrací se Michail Potěchin

První posila! Vrací se Michail Potěchin

Před novým ročníkem třetí nejvyšší soutěže Vám představujeme první nové jméno. I když ono tak nové není. Obránce Michail Potěchin totiž za Řisuty v letech 2017–2021 odehrál přes 100 utkání, v sezóně 19/20 dokonce jako kapitán dovedl tým až do play off. „Když jsem se dozvěděl, že se bude pokračovat ve druhé lize, tak jsem neváhal. Kvůli pracovnímu vytížení se vracím do prostředí, kde to moc dobře znám,“ řekl o svém návratu.

V dresu Buldoků působil dokonce ještě v minulé sezóně, po 15 odehraných zápasech ale odešel do Letňan. Proč? „Vysvětlil bych to tím, že když něco dělám, tak to chci dělat naplno. Měl jsem pocit, že někteří lidé tady to tak neměli. Věřím, že letos to bude jinak, potáhneme za jeden provaz a budeme se rvát o každý bod,“ popsal své rozhodnutí.

V Letňanech, kde hokejově vyrůstal, si zahrál play off a dokonce se s Letci dostal až do finále. „Měli jsme opravdu silný tým. Útok táhl Jan Hlaváč, v bráně byl Miroslav Kopřiva. Ve vyřazovací části rozhodují maličkosti, sedmý zápas dopadl lépe pro Dvůr Králové, který měl trochu více ze hry,“ popsal nejdelší možnou finálovou sérii. „Každopádně jsem si zahrál na špici druhé ligy, na což jsem nebyl úplně zvyklý. Dodalo mi to sebevědomí do mé hry a zkušenosti z play off, kterých jsem předtím moc neměl. Doufám, že je v Řisutech dokážu zužitkovat.“

Od odchodu předchozího kapitána, kterým byl Matěj Kos, převzal kapitánské céčko právě on. Hned v první sezóně dovedl svůj tým do vyřazovací části, ta se ale pro začínající epidemii covidu nedohrála. Jeho nástupcem v roli kapitána se vloni stal Petr Patyk. Už si řekl o svou roli zpět? „Na to nemyslím. Myslím si, že Patýno se na tu roli hodí více. Já jsem spíše uzavřenější typ člověka, on má rád konverzace s rozhodčími a v kabině má taky rád pozornost,“ říká s úsměvem. „Vím, že byl a bude dobrý kapitán,“ dodal.

Příští sezóna 2. ligy bude jedna z nejtěžších v posledních letech. Mezi favority budou patřit jak již zmíněné Letňany, nebo třeba Ústí nad Labem. „Dle týmů a jmen si myslím, že 2. liga bude extrémně silná, možná nejsilnější za mou dobu působení v ní. Bude důležité vhodně doplnit tým hráči, kteří se budou snažit odvádět na ledě maximum. To už ale není moje práce,“ řekl na závěr bývalý kapitán s úsměvem na tváři.

Současná soupiska
Brankář: Petr Pánek.
Obránci: Jakub Kučera, Matěj Malovický, Michail Potěchin, Pavel Řepka.
Útočníci: Matěj Čermák, Petr Janeček, Vincent Keszi, Michal Kučera, Juja Okegawa, Petr Patyk, Zdeněk Petráš, Jiří Pokorný, Matyáš Rendla, Jan Výrut.

20.07. v 08:37 |

Aktuality

6.02. Odchod - Další kroky útočníka Davida Routy vedou do Německa. V Řisutech odehrál sedm zápasů a vstřelil stejný počet gólů. Díky a ať se daří!

7.01. Posily - V utkání proti Kobře poprvé nastoupí 21letý útočník David ROUTA! Na lavičce poté začne brankář Hynek PETRŽÍLKA. Ať se daří!

16.11. Posila - V dnešním utkání s Jabloncem bude k vidění další posila, 21letý útočník Kryštof Pejchal z HC Letci Letňany!

Archiv novinek »

Partneři

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.
Partneři
SYNER ABAS Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák