HC Řisuty VS. HC Benátky nad Jizerou
1. KOLO // 21.9., ZS Slaný

Už jsem zdravý a můžu naplno hrát, hlási Keszi

Vincent Keszi je součástí týmu Řisut už od sezóny 2017/18, o rok později sice hrál za Sokolov a Bílinu, nakonec se ale znovu vrátil do středu Čech. Odchovanec Rytířů Kladno má na svém kontě už stovku zápasů ve třetí nejvyšší soutěže, v uplynulém ročníku jich ale přidal jen devět. Proč?

Bylo mu totiž diagnostikováno závažné onemocnění. „Dostal jsem plicní embolii, podle doktorů to byl nejspíše následek covidu,“ řekl 25letý útočník. V příští sezóně už by ale měl přidávat další zápasy! „Měl jsem spoustu kontrol a vyšetření, vše už je v normě, jsem zdravý a můžu zase naplno hrát,“ dodal Keszi.

I když nemohl být na ledě, tak když mohl, byl blízko týmu. „Snažil jsem se kluky podpořit alespoň takhle, když jsem nemohl pomoct přímo na ledě,“ řekl. Sezóna se ale celému týmu nevyvedla a nakonec to vyústilo až v sestup. „Úroveň druhé ligy šla hodně nahoru, navíc jsme byli v těžké skupině Jih. Během sezóny jsme měli hodně nemocí a zranění, takže jsme se skoro nesešli v úplné sestavě. A dva rozhodující zápasy jsme nezvládli,“ zmiňuje Keszi zápasy v Písku a v Hodoníně.

Nakonec je ale vše jinak. Buldoci budou nadále hrát 2. ligu a utkají se například s Ústím nad Labem, Chomutovem nebo Vrchabím. „Jsou to velmi kvalitní týmy, takže to bude znovu těžké. Ale věřím, že když jsme dostali druhou šanci, tak do toho všichni dáme maximum.“ Do začátku druholigové sezóny č. 18 už zbývají necelé dva měsíce a Vincent Keszi bude o toho! „Těším se hodně, hlavně jsem ale rád, že vedení klubu zabojovalo a umožnilo nám napravit to, co se vloni pokazilo,“ dodal na závěr autor 27 druholigových gó­lů.

10.08. Zahájení přípravy - První trénink HC Řisuty se koná v sobotu 13.8. od 18:30 na ZS Hvězda Praha ve Vokovicích. Sraz hráčů v kabině v 17:30.

5.01. Nové posily - Formou hostování budou v Řisutech do konce sezóny působit produktivní útočníci Zdeněk Petráš a Ondřej Sýkora. Oba přichází z HC Děčín. Vítejte a hodně štěstí!

20.10. Nový kapitán - Novým kapitánem HC Řisuty se stal útočník Petr Patyk. Jeho asistenty budou Michail Potěchin a Roman Formánek.

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.