HC Stadion Cheb VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 18:00 1.12., ZS Cheb

Pražská odveta také neúspěšná

Kvůli zrušenému utkání s Mělníkem odehráli Buldoci po dvou týdnech tréninku další zápas. Znovu jeli na led Kobry Praha, kde zápas alespoň dotáhli dotáhnout do prodloužení, tam ale neuspěli.

HC Kobra Praha – TJ HC Řisuty 4:3 pp. (0:0, 2:2, 1:1 – 1:0)
: 21. Janča (Zídek), 40. Bříška (Šťastný), 56. Bříška (Tondr), 62. Janda (Bříška) – 29. Patyk (Potěchin, Flachs), 34. Patyk (Keszi), 59. Formánek (Patyk, Matula). Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Šteiner, Holý, Janda, Knesl, Pelant, Ženíšek – Šťastný, Tondr, Bříška „C“, Zídek, Havrda, Petrák, Mucha, Kafka, Sovík, Janča.

HC Řisuty: Pánek – Potěchin „C“, Řepka, Beneš, Zich, Matula, Malovický, Flachs, J. Kučera – Keszi, Patyk, Tomek – Havlůj, Janeček, Formánek – Rendla, Fortelka, M. Kučera – Pokorný, Výrut, Čermák.

Do zápasu lépe vstoupil domácí celek, který měl jasnou převahu. Tu však v úvodní branku přetavit nedokázal a postupně se síly začaly vyrovnávat. Hlavní slovo měli brankáři, kteří drželi čisté konto. Sochůrek vytáhl lapačku v pokusu v úniku Michala Kučery, Pánek zase vychytal Janču. Do kabin se tak šlo za bezbrankového sta­vu.

Parádní úvod měla Kobra i v druhém dějství a nyní už s gólovou třešničkou na dortu. Byl to právě Jakub Janča, který jako první rozhýbal skóre na světelné tabuli. Nicméně Branické začaly na kolena srážet častá vyloučení. Trest Holého potrestal po pouhých osmi vteřinách Petr Patyk.

Řisuty povzbuzené gólem byly dále nebezpečnější. Potvrdil to opět Petr Patyk ve 34. minutě, když prostřelil Sochůrka po zmatku v předbrankovém prostoru. Pražané však povolali do hry Kamila Bříšku, který v úniku vstřelil gól do kabiny. Po siréně se ještě u Sochůrkovi klece strhla bitka mezi Kneslem a Benešem, oba pánové si vysloužili do třetí části tresty.

Závěrečná dvacetiminutovka započala hrou čtyři na čtyři a pokračovala oslabením Kobry. Hosté ale své šance nedokázali využít. Naopak další gól měl na hokejce Bříška, Pánek však jeho brejk zlikvidoval. Domácí mohli jít do vedení díky přesilovce, jenže síly se brzy vyrovnaly a hrálo se znovu čtyři na čtyři.

Nakonec se ale domácí fanoušci dočkali. Pořekadlo „nedáš, dostaneš“ se uplatnilo i během tohoto duelu. Nejprve totiž zlikvidoval Sochůrek Janečkovu tutovku, poté opět v úniku zahrozil Kamil Bříška a propálil Pánka mezi betony. Jenže hrou bez brankáře Řisuty ještě hru zdramatizovaly. 61 vteřin před koncem vyrovnal Roman Formánek a šlo se do prodloužení.

V tom ale Kobra nezaváhala a připsala si zásluhou dělovky z voleje Sebastiana Jandy výhru 4:3.

Jan Boháček, trenér TJ HC Řisuty: Byl to vyrovnaný zápas. Ze začátku měla převahu Kobra, ke konci jsme měli převahu my. Ale vyhráli, protože měli střelce. My jsme střelce neměli. Měli jsme dost šancí, ale neproměnili jsme je. Dvakrát nám dali gól z dorážky do prázdný, dvakrát nám dali gól z dálky.

11.09. v 20:29 | Martina Nová, hckobra.cz

20.10. Nový kapitán - Novým kapitánem HC Řisuty se stal útočník Petr Patyk. Jeho asistenty budou Michail Potěchin a Roman Formánek.

16.09. Generálka - Generálka v Děčíně se Buldokům nevydařila
HC Děčín - HC Řisuty 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
2. Rendla (Zich)

30.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání na půdě Mělníka, které bylo naplánováno na 4. září, je zrušeno.

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.