HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
12. KOLO // 18:00 31.10., ZS Kobra Praha

Premiéra ve skupině Jih za jeden bod

Po odloženém prvním kole s Táborem se druhé kolo odehrálo ve svém termínu. Řisuty k prvnímu utkání ve skupině Jih vycestovaly do Písku. Svěřenci trenéra Jana Boháčka sice na jihu Čech třikrát vedli, i tak si ale neodevzli všechny tři body. Králové totiž v poslední periodě vyrovnali, v následném prodloužení

IHC Králové Písek – TJ HC Řisuty 4:3 pp. (2:2, 0:1, 1:0 – 1:0)
: 11. Matějka (Tampier), 19. Volf L. (Bílek), 47. Rod st. (Parýzek, Sýbek), 64. Matějka– 6. Fortelka (Potěchin, Formánek), 17. Patyk (Kučera M., Keszi), 35. Formánek (Paršakov, Kučera J.). Rozhodčí: Kosnar – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 250. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3.

HC Děčín: Kříž– Parýzek „C“, Dvořák, Bílek, Tampier, Šafář, Dudáček – Sýbek „A“, Rod st., Kosnar, Matějček, Volf L., Bednařík, Matějka, Novák, Přibyl, Rod ml., Volf J.
TJ HC Řiusty: Stahl – Dunčenko, Potěchin ©, Flachs, Řepka, Kučera J. – Fortelka (A), Rendla, Formánek – Keszi, Patyk (A), Kučera M. – Paršakov, Vyskočil, Okegawa – Danov.

Buldoci měli dobrý vstup do utkání, když se už v šesté minutě dostali do vedení. Po nahození Michaila Potěchina totiž kotouč za záda brankáře nasměroval Michal FORTELKA – 0:1! O pár desítek sekund později mohl srovnat Bednařík, ten ale v samostatném úniku neuspěl. Vyovnat skóre se podařilo až v 11. minutě Davidu Matějkovi, jehož pokus z mezikruží zapadl do šibenice – 1:1. Řisuty si ale vzali vedení zpět. Nahození za obranu domácích skvěle vystihl Petr PATYK. Ten si zpracoval puk a poslal ho mezi nohy gólmana – 1:2! Už to vypadalo, že Písek bude dohrávat třetinu ve vlastním pásmu po vyloučení Dvořáka, ovšem opak byl pravdou. Při hře čtyři na pět se Králové dokázali prosadit, když Lukáš Volf obral na své modré soupeře o kotouč a následně proměnil svůj nájezd – 2:2.

Druhá třetina nepokračovala v gólových hodech z první periody. I když domácí byli hned třikrát vyloučení, tak se Řisuty nedokázaly v početní výhodě prosadit. Ve hře pět na pět poté byli lepší hráči Písku, kteří ovšem nedokázali využit, ba naopak. Buldoci se dostali z tlaku a ve 35. minutě se potřetí v utkání dostali do vedení. Roman FORMÁNEK totiž skvěle zakončil rychlý protiútok, když vymetl šibenici domácí svatyně – 2:3!

Z kraje poslední části hry byl vyloučen řisutský Ivan Dunčenko a domácí měli početní výhodu. V té se do velké příležitosti dostal Jan Sýbek, kterého ovšem parádním zákrokem vychytal brankář David Stahl! Oslabení sice Řisuty přečkaly, inkasovaly ovšem ihned po něm – 3 sekundy poté, co se Dunčenko vrátil z tresté lavice, vyrovnal skóre Tomáš Rod. Ten se tak trefil proti svému bývalému klubu – 3:3. Ve zbytku třetí třetiny už se skóre neměnilo a tak se šlo do prodloužení. V tom měli navrch hráči Písku, kteří měli po faulu Jakuba Kučery k dispozici přesilovou hru, kterou také využili. Chyby v rozehrávce využil David Matějka, jenž přesným zakončením strhl bod navíc na stranu Písku – 4:3.

23.09. v 20:30 |