TJ HC Řisuty VS. BK Havlíčkův Brod
8. KOLO // 18:00 16.10., ZS Slaný

Michal Jäger hodnotí sezónu 2019/20

Michal Jäger hodnotí sezónu 2019/20

Trenér Michal Jäger mužstvo přebral před sezónou a hned na první pokus dokázal Řisuty vrátit do play-off, kde bohužel jeho Buldoci nemohli dohrát sérii předkoal s Děčínem. A jak celou sezónu trenér hodnotí?

„Na ne úplně dobrém začátku sezony se podepsala ta skutečnost, že jsme měli i díky neserióznímu jednání domluvených soupeřů pouze čtyři přátelská utkání. Dalším faktorem je skladba týmu, kdy pro mnoho hráčů byla tato sezona jejich premiérovou ve druhé lize dospělých. Prakticky až do konce listopadu si nově příchozí hráči na tuto soutěž zvykali a ti zkušenější vstřebávali tréninkové dávky (tréninky mimo led a zátěž na ledě) trochu déle. Do týmu bylo potřeba "napumpovat“ systém hry, kterému borci uvěřili, začali ho dodržovat a od prosince jsme se začali výkonnostně, i tabulkou, zvedat. Je potřeba připomenout, že z kraje sezony jsme 9 až 10 bodů odevzdali soupeřům v závěrech utkání, právě díky nezkušenosti.
Jak už jsem zmiňoval, od prosince jsme začali pravidelně bodovat. Základem zlepšených výsledků byl, kromě ustálení sestavy, dodržování nastaveného systému, „potkání“ se s formou starších hráčů i fakt, že se v kabině díky několika nuceným i nenuceným odchodům utvořila správná a zdravá chemie. Na hráčích byla vidět touha se posouvat, měli fantastický přístup k tréninkům a tohle vše dohromady nás katapultovalo až na 4. místo v tabulce. Je potřeba zmínit, že pokud to zdravotní stav umožnil, tak jsme do utkání nastupovali na čtyři útoky a dali tak prostor se ukázat a nasbírat co nejvíce zkušeností všem „Buldokům“.
Po třech nepovedených sezonách jsme se i s velice nezkušeným týmem prokousali do play-off. Dle mého názoru zaslouženě a vůbec ne náhodou. Dokázali jsme opakovaně porazit soupeře, kteří s námi o postup bojovali a tím jsme si získali vstupenku mezi šest týmů, kteří postoupili do vyřazovacích bojů. Mrzí mě, že jsme si díky okolnostem, které nás všechny negativně ovlivnily, nemohli zahrát alespoň jedno utkání s Děčínem navíc.
Teď je potřeba, abychom všichni překonali (nejen Buldoci) tuto nepříjemnou a temnou dobu, odpočinuli si fyzicky i jeden od druhého a načerpali sily na sezónu budoucí. Myslím si, že základem úspěchu bude udržet tým pohromadě. Nechci tady jmenovitě nikoho vyzdvihovat, protože všichni postupem času přijali svou roli v celku a pro úspěch celá smečka udělala maximum.
Na závěr chci poděkovat celému vedení, realizačnímu týmu a fanouškům za obrovskou podporu. Teď nám všem bude chybět Tondovo motivační povzbuzování před utkáním a jeho mláceni deskami o hranu mantinelu. Snad si to příští sezónu všichni ve zdraví zopakujeme."

14.03. v 18:47 |

Aktuality

16.09. Generálka - Generálka v Děčíně se Buldokům nevydařila
HC Děčín - HC Řisuty 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
2. Rendla (Zich)

30.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání na půdě Mělníka, které bylo naplánováno na 4. září, je zrušeno.

13.08. Tréninkové jednotky - Pátek 13. 8. 20:00 Neděle 15. 8. 20:45 Úterý 17. 8. 20:15 Neděle 22. 8. 20:45

Archiv novinek »

Partneři

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.
Partneři
SYNER ABAS Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák