Děčín znovu vede

Buldokům se ve středu prostě nedařilo a po nevýrazném výkonu prohráli na půdě Děčína 1:5. Soupeř tak v pátek bude mít možnost ukončit sérii a postoupit do semifinále.

HC Děčín – TJ HC Řisuty 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
: 19. Loukota (Kuchynka, Barcal), 28. Zajan (Zicho), 40. Volráb (Zajan, Sýkora), 44. Zajan (Sýkora, Volráb), 57. Kordule (Faigl, Oliverius) – 41. Novák F. (Formánek, Danov). Rozhodčí: Čáp – Schopf, Teršíp. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1. Nejlepší hráč: Pavel Řepka. Série: 2:1.

HC Děčín: Lavinger – Zdvořáček, Mareš, Kaltenböck, Loukota, Zukal, Zicho, Balcar, Tůma V. – Ineman, Tůma M., Oliverius „C“,Kordule, Volráb „A“, Chovanec, Faigl, Fojt, Zajan „A“, Sýkora, Kuchynka, Smola.
TJ HC Řiusty: Jiroušek – Novák F., Potěchin „C“, Zderadička, Kolářík „A“, Rudovský, Zavřel – Keszi, Patyk, Formánek – Petráš, Danov, Okegawa – Paršakov, Řepka, Fortelka „A“ – Holub, Vyskočil, Novák A..

V první třetině se toho dlouho moc nedělo, ovšem územní převahu měl jednoznačně Děčín, který toho dokázal využít v 19. minutě. Jakub Loukota vystřelil z úhlu a protlačil puk mezi tyč a brankáře Jirouška – 1:0. Následně měly Řisuty k dispozici přesilovou hru, ta sem jim však v této sérii nedaří a jinak tomu nebylo ani dnes. Když se ve 28. minutě hrálo čtyři na čtyři tak se Medvědi prosadili znovu. Pavel Zajan jel se spoluhráčem na brankáře, rozhodl se zakončit a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení – 2:0. V početní výhodě následně střílel po pasu Petráše Keszi, jeho prudký pokus vystihl Lavinger.

Podobnou souhru jako Petráš s Keszim předvedli o několik minut později i domácí Zajan s Kaltenböckem, i tentokrát byl úspěšnější gólman. Už to vypadalo, že se do kabin po druhé třetině půjde za stavu 2:0 pro Děčín, v poslední minutě se ale domácí dokázali prosadit znovu. Daniel Volráb dostal prostor pro střelu v přesilovce a vymetl šibenici – 3:0.

Hned po pauze se ale náskok Děčína ztenčil na dva góly. Roman Formánek po průniku Danova vystřelil a puk před gólmanem tečoval Filip NOVÁK, který tak překonal Lavingera – 3:1! Ani toto skóre ale nevydrželo dlouho. Puk letící vzduchem si před brankou skvěle zpracoval Pavel Zajan, jenž svým druhým gólem v utkání dal čtvrtý gól Děčína – 4:1. Ve zbytku utkání si Buldoci nevypracovali žádné velké šance, i když měli lehce navrch. V závěru navíc pečetil výhru svého týmu Pavel Kordule. Ten se v přesilové hře dostal před gólmana a překonal ho – 5:1.