TJ HC Řisuty VS. BK Havlíčkův Brod
8. KOLO // 18:00 16.10., ZS Slaný

Série srovnána!

Série srovnána!

Řisuty vyrovnaly sérii s Děčínem! Proti Medvědům šli brzo do vedení, o to ale přišly a výhru musely zachraňovat až 19 sekund před koncem. To dostal dostal dost prostoru Vincent KESZI, jenž zakončil přesně od břevna a dal tak Buldokům první bod v sérii. Dvěma góly se blýskl Petr Patyk, proti „svým“ se trefil i Zdeněk Petráš!

TJ HC Řisuty – HC Děčín 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky
: 1. Patyk (Keszi), 22. Petráš (Danov, Okegawa), 27. Patyk (Novák F.), 60. Keszi (Patyk, Petráš) – 4. Zdvořáček (Kaltenböck, Sýkora), 9. Oliverius (Faigl, Zdvořáček), 56. Sýkora (Volráb, Zajan). Rozhodčí: Jílek – Vavruška, Hradil. Vyloučení: 9:8, navíc Danov a Náprstek (oba RIS) OT za NESP. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 230. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3. Nejlepší hráč: Vincent Keszi. Série: 1:1.

TJ HC Řisuty: Jiroušek – Novák F., Potěchin „C“, Zderadička, Kolářík „A“, Rudovský, Zavřel, Novák A. – Keszi, Patyk, Formánek – Řepka, Fortelka „A“, Náprstek – Danov, Petráš, Okegawa – Paršakov, Vyskočil, Holub.
HC Děčín: Lavinger – Zdvořáček, Mareš, Kaltenböck, Loukota, Zukal, Zicho, Balcar, Tůma V. – Faigl, Chovanec, Sýkora, Fojt, Oliverius „C“, Volráb „A“, Ineman, Zajan „A“, Kordule, Kuchynka, Tůma M.

Zatímco v prvním utkání brankář Děčína Lukáš Lavinger skóre uzavřel, tak teď ho prakticky otevřel. Svou špatnou rozehrávkou totiž našel jen hůl Kesziho, který ještě přihrál Petru PATYKOVI a ten po 14 sekundách hry zakončil do odkryté branky – 1:0! Medvědi se ale dokázali rychle oklepat a přesně o tři minuty později bylo srovnáno, když rána Martina Zdvořáčka od modré čáry skončila v levé šibenici – 1:1. Vzápětí mohlo být na straně hostů ještě veseleji, když se ve velké šanci ocitl Kuchynka, toho skvělým zákrokem vychytal Jiroušek. A když se to nepovedlo Štěpánu Kuchynkovi, tak to na sebe vzal matador Michal Oliverius. Ten z úniku prostřelil brankáře mezi betony a dal tak svůj třetí gól v sérii – 1:2.

Řisuty vstoupily do druhé třetiny v přesilové hře a podle toho také vypadalo dění na ledové ploše. Buldoci měli převahu a i když početní výhodu nevyužili, tak dokázali srovnat. Na chytrou přihrávku Danova si najel Zdeněk PETRÁŠ, který tečoval puk za záda Lavingera – 2:2! Netrvalo to dlouho a skóre znovu vypadalo lépe pro Řisuty. Petr PATYK totiž nastartoval akci po pravé straně a přenechal kotouč Filipu Novákovi. Ten ho domácímu útočníkovi vrátil a Patyk zakončil podobně jako před ním Petráš – 3:2! Ve zbytku třetiny už se příliš nehrálo pět na pět, na obou stranách bylo k vidění dost vyloučení, ani jeden tým toho nedokázal využít.

Poslední část hry začala zostra – přesně po minutě se do pěstního souboje dali Šimon Náprstek a Jan Kaltenböck a s přehledem vyhrál domácí borec, který si navíc vysloužil osobní trest za shození rukavic. Následovalo několik zajímavých šancí na obou stranách. Nejprve zakončoval Kordule, Jiroušek zasáhl skvělým zákrokem v rozkleku. Na druhé straně jel na Lavingera Zdeněk Petráš, ten však ,podobně jako v prvním utkání, neuspěl. Následovalo lehké zaváhání Jirouška, po kterém skončil puk na horní tyči. A aby toho nebylo málo, tak jel na brankáře Děčína i Dominik Danov. Ten se vyhnal z dobré střelecké pozice a ani on tak nebyl úspěšný. Buldoci mohli začít litovat svých zahozených šancí, když si na zadní tyči počkal na přihrávku Ondřej Sýkora a ten srovnal skóre – 3:3. Naděje ovšem umírá poslední. Necelých dvacet sekund před koncem dostal příliš prostoru v kruhu Vincent KESZI. Ten si tak stihl navést puk na střelu a přesnou střelou vystřelil Řisutům první bod v sérii – 4:3!

Michal Jäger, trenér TJ HC Řisuty: „Do dnešního utkání jsme nastoupili v pozměněné sestavě a myslím si,že jsme si vítězství zasloužili. Měli jsme mnohem víc gólových šanci a přiznám se, že když se Vinci (Vincent Keszi) dostal ke střele tak jsem si byl jistý, že to tam spadne!“

9.03. v 21:02 |

Aktuality

16.09. Generálka - Generálka v Děčíně se Buldokům nevydařila
HC Děčín - HC Řisuty 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
2. Rendla (Zich)

30.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání na půdě Mělníka, které bylo naplánováno na 4. září, je zrušeno.

13.08. Tréninkové jednotky - Pátek 13. 8. 20:00 Neděle 15. 8. 20:45 Úterý 17. 8. 20:15 Neděle 22. 8. 20:45

Archiv novinek »

Partneři

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner
ČEZ, a. s.
Partneři
SYNER ABAS Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák