IHC Králové Písek VS. TJ HC Řisuty
16. KOLO // 18:00 25.11., ZS Písek

Buldoky skolila vlastní vyloučení

V prvním utkání předkola play-off Řisuty padly na půdě Děčína 3:6. Hlavním důvodem této prohry jsou hlavně vyloučení, Buldoci totiž za zápas nastřádali hned 26 trestných minut! Jinak rozhodně nebyli horším týmem a v pondělí v 18:00 se ve Slaném pokusí vyrovnat sérii!

HC Děčín – TJ HC Řisuty 6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
: 4. Sýkora (Zajan, Zicho), 8. Oliverius (Kuchynka), 24. Zicho (Sýkora, Zajan), 45. Oliverius (Kaltenböck, Faigl), 52. Sýkora (Volráb), 59. Lavinger (Oliverius) – 15. Zderadička (Rudovský), 22. Patyk (Novák F.), 50. Kolářík (Zderadička, Keszi). Rozhodčí: Battěk – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 10:11, navíc Holub (RIS) OT za ZHK. Využití: 5:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 455. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3. Nejlepší hráč: Šimon Náprstek. Série: 1:0.

HC Děčín: Lavinger – Černohorský, Loukota, Zicho, Tůma, Balcar, Zdvořáček, Kaltenböck „A“ – Faigl, Kuchynka, Chovanec, Ineman, Oliverius „C“, Sýkora, Fojt, Zajan, Horák, Volráb „A“, Smola.

TJ HC Řisuty: Jiroušek – Novák F., Rudovský, Zderadička, Kolářík „A“, Novák A., Zavřel – Petráš, Patyk, Fortelka „C“ – Keszi, Vyskočil, Formánek – Paršakov, Danov, Okegawa – Řepka, Holub, Náprstek.

Řisuty měly hned z úvodu zápasu k dispozici přesilovou hru, kterou ale rychle zrušilo vyloučení Šimona Náprstka. Ve hře čtyři na čtyři poté využil zmatku před brankou Ondřej Sýkora, který si našel kotouč a poslal ho do sítě – 1:0. Po inkasované brance měli více ze hry Buldoci, ti ale nedokázali proměnit své velké šance a tak znovu udeřil Děčín. Velezkušený Michal Oliverius z blízkosti prostřelil Petra Jirouška a dal svému týmu dvougólový náskok – 2:0. Ani toto ale Řisuty nepoložilo. Stále totiž měly herně navrch a to se zanedlouho projevilo i na skóre. Jakub ZDERADIČKA totiž vyvezl kotouč a přesnou střelou od břevna snížil na 1:2!

I druhá část hry pokračovala v nastoleném trendu. Po vyloučení Děčínského Kuchynky Buldoci vyhráli vhazování a puku se zmocnil Petr PATYK. Ten nabruslil před brankáře a přesným zakončením srovnal na 2:2! Zanedlouho poté však Řisuty znovu pykaly za svou nekázeň. Po vyloučení Rudovského totiž proměnil přihrávku Sýkory v gól Patrik Zicho – 3:2. Vzápětí sice mohl srovnat Nikolaj Paršakov, jeho tvrdou střelu Lavinger udržel v náruči. Ve druhé polovině druhé třetiny měly Řisuty celé dvě minuty přesilovou hru pět na tři, v té však téměř nevystřelily na branku a tak Děčín tuto těžkou situaci přečkal bez úhony.

Začátek třetí třetiny znovu patřil domácímu celku. Medvědi totiž znovu odskočili na rozdíl dvou branek, když svůj druhý zásah přidal kapitán Michal Oliverius – 4:2. Chvíli poté byl vyloučen Petr Patyk a vypadalo to na další bránění Řisut, ovšem opak byl pravdou. V početní nevýhodě to vzal na sebe Václav KOLÁŘÍK, jenž nadvakrát prostřelil Lavingera a dostal Buldoky na dostřel – 4:3! Jenomže následovalo vyloučení Adama Nováka na 2+2 minuty za vysokou hůl a toho Děčín znovu využil. I Ondřej Sýkora se trefil podruhé, když dostal puk mezi kruhy a zakončil přesně – 5:3. Poté se asi deset minut nehrálo kvůli vyčnívající reklamy zpod ledu. Chvíli po vyřešení problému se dostal do dobré šance Roman Formánek, ten však neprostřelil brankáře. A byl to právě gólman Lukáš Lavinger, který přidal další zásah svého týmu. Buldoci totiž hráli přesilovou hru a navíc už byl Petr Jiroušek na střídačce. Kotouč se dostal k domácímu brankáři, který ho napálil a s tečí Koláříka se trefil do branky, čímž pečetil tak výhru Děčína – 6:3.

Michal Jäger, trenér TJ HC Řisuty: „Dnešní utkání rozhodlo v náš neprospěch rozhodlo několik faktorů.
Zaprvé jsme si v prvních dvou třetinách vypracovali 10 až 12 100% gólových situací nebo šancí a dokázali jsme proměnit pouze dvě.
Zadruhé jsme byli velice nedisciplinovaní, protože 26 trestných minut v zápase play-off je obrovské číslo a s tímto přístupem nemůžeme nikdy uspět.
Zatřetí mě dnes velice zklamalo to, že ne všichni hráči na ledě odevzdali své maximum.
Prohráli jsme bitvu, ale ne válku a doufám, že se hráči poučili z chyb, které jsme si v kabině řekli po utkání. A slibujeme fanouškům, že v pondělí uděláme vše pro to, abychom sérii vyrovnali!“

9.10. David Vyskočil - Z osobních důvodů končí v týmu Řisut po čtyřech letech útočník David Vyskočil.

15.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání v Bílině má nový termín. Na severu Čech se bude hrát 9. 9. od 18:00.

10.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání, které se mělo odehrát ve středu 12. 8. na půdě Bíliny se ruší.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák