TJ HC Řisuty VS. BK Havlíčkův Brod

Michal Jäger před sérií s Děčínem

Je to tady! Zítra se Řisuty po třech letech zapojí do vyřazovacích bojů, na půdě soupeře vyzvou HC Děčín! Trenér Michal Jäger tedy v první sezóně v Řisutech splnil zásadní úkol, což bylo umístění v první šestce a následný postup do play-off. “Děčín má hráče, kteří to hrají dlouho. Ať už je to Oliverius, Volráb, Kaltenböck či gólman Lavinger. Ti toho, oproti nám, mají v play-off odehráno mraky”, řekl k sérii předkola trenér Buldoků.

V sobotu končí Chance liga a jelikož má Děčín odtud vyřízeno několik střídavých startů tak trenér Jäger očekává, že je Medvědi využijí. „Jelikož Ústí nad Labem končí sezóna tak očekávám, že využijí hráče, které odtud mají vyřízené na střídavé starty“.

Děčín navíc bude mít další výhodu, jelikož v základní části posbíral o čtyři body více a bude tedy začínat na domácí půdě. “Soupeř se umístil lépe v základní části soutěže a navíc mají potřebné zkušenosti. Z tohoto pohledu vidím jako favorita naší série právě Děčín”, dodal.

Zatímco Medvědi mají v kádru řadu zkušených hráčů, tak Řisuty to mají naopak. Poslední sérii ve vyřazovací části proti Havlíčkovu Brodu z roku 2017 totiž pamatuje jen pětice Ilašenko, Kolářík, Fortelka, Náprstek a Vyskočil. Play-off si ve stejném roce vyzkoušel i Zdeněk Petráš. “Máme mladé hráče a ti snad nikdy v dospělém hokeji play-off nehráli, bude to pro ně premiéra. A ti zkušenější hráči to hráli naposledy před třemi lety”, řekl ke zkušenostem, které určitě budou hrát velkou roli.

I přestože svůj tým vidí jako outsidera, tak rozhodně nepřestává věřit v postup. „I když nebudeme favority, tak do toho určitě dáme všechno, budeme žrát led a porveme se o postup“, dodal na závěr trenér Michal Jäger.

1. zápas
HC Děčín – TJ HC Řisuty – 7.3. – 19:00 – ZS Děčín
2. zápas
TJ HC Řisuty – HC Děčín – 9.3. – 18:00 – ZS Slaný
3. zápas
HC Děčín TJ HC Řisuty – 11.3. – 18:00 – ZS Děčín
případný 4. zápas
TJ HC Řisuty – HC Děčín – 13.3. – 18:00 – ZS Slaný
případný 5. zápas
HC Děčín – TJ HC Řisuty – 15.3. – 18:00 – ZS Děčín

16.09. Generálka - Generálka v Děčíně se Buldokům nevydařila
HC Děčín - HC Řisuty 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
2. Rendla (Zich)

30.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání na půdě Mělníka, které bylo naplánováno na 4. září, je zrušeno.

13.08. Tréninkové jednotky - Pátek 13. 8. 20:00 Neděle 15. 8. 20:45 Úterý 17. 8. 20:15 Neděle 22. 8. 20:45

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner