Nikolaj Paršakov před Bílinou

20letý útočník s Ruskými kořeny, Nikolaj PARŠAKOV, si ve své první druholigové sezóně nevede vůbec špatně. Na svém kontě má už totiž úctyhodných 28 bodů a Řisuty i díky němu po třech letech míří do play-off.

Ve své první druholigové sezóně jsi se zabydlel vedle Danova s Okegawou, jak ti spolupráce s nimi vyhovuje?
Vyhovuje mi to. S Dandysem (Dominik Danov) jsem hrál už minulou sezónu juniorku v Kralupech a Juja hrál Krajskou ligu v Rakovníku. Ze začátku sezóny jsme měli problémy, protože jsme všichni tři začínali s druholigovým hokejem a nevěděli, co od toho čekat. Už jsme si ale zvykli a šlape nám to.

V předkole play-off se utkáte s Děčínem, co od této série očekáváš?
Upřímně jsem nad tím nepřemýšlel. Budeme hrát pořád stejně, musíme se vyvarovat obranných a individuálních chyb a proměňovat příležitosti, protože to jsou věci, které nám prohrály zápasy před začátkem play off. Ještě si k tomu určitě něco řekneme v kabině a potom už to vypukne!

Proč Vám nevyšel středeční zápas právě s Medvědy?
Dělali jsme hodně chyb v obranné činnosti a neproměňovali jsme velké šance, proto nám to nevyšlo.

Ty si se v tomto utkání parádně prosadil, mohl by si tu branku popsat?
Náš obránce dostal puk z obrany lobem na mojí pravou stranu a věděl jsem, že protihráč o tom puku ani nevěděl, tak jsem startoval a získal jsem puk. říkal jsem si, že před gólmanem to z pravé strany popotáhnu doleva a vystřelím, ale bránicí protihráč tuto stranu dobře zavřel a tak jsem volil střelu mezi nohama. Podle situace mě to napadlo, využil jsem moment překvapení a nakonec to vyšlo (usmívá se).

Ve Vrchlabí jste prohráli o dvě branky, myslíš, že jste tam mohli bodovat?
Bodovat jsme mohli určitě. Nevyvarovali jsme se individuálních chyb a přišli jsme o body, protože Vrchlabí je tým, který vás dokáže po jakékoliv chybě potrestat.

S Bílinou hrajete poslední zápas základní části. Bude tento zápas něčím jiný?
Půjdeme samozřejmě vyhrát, jako do každého zápasu, ale je to zároveň poslední příprava před play-off, takže se budeme snažit vymazat chyby z minulých zápasů a jít do play-off připravení a dostat se co nejdále.

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák