TJ HC Řisuty VS. BK Havlíčkův Brod

Rozhovor s Petrem Jirouškem

Brankář Petr Jiroušek si sice v minulé sezóně připsal pár minut v brance tehdy prvoligových Rytířů, letošní sezóna je pro něj první plnohodnotná v dospělém hokeji. „V mládeži je to možná rychlejší, ale tady jsou hráči chytřejší a mají tvrdší střely, takže je to těžší na chytání“, říká o rozdílu mezi druhou ligou a mládeží.

Ještě před středečním zápasem v Trutnově si Řisuty pojistily místo ve vyřazovací části soutěže. „Před sezónou jsme si řekli, že by bylo dobré se tam dostat. Byl to náš cíl“. V Podkrkonoší se ale výhra nerodila vůbec lehce, Buldoci totiž prohrávali už 1:3. „Dostali jsme ze začátku smolný gól, který jde hlavně na moje triko a Trutnov byl hned na koni. Začali aktivně a nám trochu trvalo, než jsme se rozkoukali a dostali do tempa“, dodává Jiroušek k utkání, které Řisuty nakonec vyhrály 4:3.

Petr Jiroušek napodobuje výkony svého kolegy Davida Stahla z minulé sezóny a vede si více než dobře. To dokazuje i fakt, že Řisuty posledních osm zápasů s mladým gólmanem v brance vyhrály. „Na to úplně nekoukám, můj úkol je hlavně dostat co nejméně gólů a kluci je zase mají dávat. Naštěstí jich dávají dost, takže je to spíše jejich zásluha“, chválí své spoluhráče, kteří dali v těchto osmi zápasech hned 42 branek.

Další zápas čeká družinu Michala Jägera ve středu, kdy na zimním stadionu ve Slaném v 18:00 přivítají Děčín. „Určitě chceme vyhrát, protože máme s Děčínem stejně bodů a chtěli bychom skončit co nejlépe v tabulce“, říká. „Určitě uděláme vše pro to, abychom to zvládli“, dodává na konec.

23.02. v 08:00 | Foto: Roman Mareš

16.09. Generálka - Generálka v Děčíně se Buldokům nevydařila
HC Děčín - HC Řisuty 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
2. Rendla (Zich)

30.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání na půdě Mělníka, které bylo naplánováno na 4. září, je zrušeno.

13.08. Tréninkové jednotky - Pátek 13. 8. 20:00 Neděle 15. 8. 20:45 Úterý 17. 8. 20:15 Neděle 22. 8. 20:45

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner