Další obrat, tentokrát v Trutnově

Buldoci znovu dokázali otočit zápas, který se nevyvíjel podle jejich představ. V Trutnově po dvou třetinách prohrávali 1:3, v poslední části hry ale dokázali skóre otočit a berou tedy všechny body. Čtyři body si připsala dvojice Petráš – Patyk, která má neskutečnou formu. Zdeněk Petráš si v Řisutech připsal v šesti zápasech dvojnásobek bodů, Petr Patyk má v posledních deseti zápasech bodů hned 26!

HC BAK Trutnov – TJ HC Řisuty 3:4 (2:1, 1:0, 0:3)
: 1. Krsek (Vácha), 15. Tatar (Poul, Junek), 36. Planý (Fedulov, Starý) – 14. Patyk (Petráš), 42. Novák F. (Patyk, Petráš), 45. Petráš (Patyk, Novák F.), 55. Formánek (Petráš, Patyk). Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Roischel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 413. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4.

HC BAK Trutnov: Krofta – Vácha „A“, Junek, Suk, D. Jirásek, Kynčl, Pohl, Višňák – Krsek, Janoušek, Faltys, Planý, Fedulov „C“, Kubinčák „A“, Starý, Poul, Škvrně, Tatar.
TJ HC Řisuty: Jiroušek – Novák F., Potěchin „C“, Zderadička, Kolářík „A“, Řepka, Novák A., Rudovský – Petráš, Patyk, Janeček – Keszi, Vyskočil, Formánek – Paršakov, Danov, Okegawa.

Utkání pro Buldoky nezačalo dobře. Hned v první minutě utkání se totiž ke kotouči dostal Filip Krsek, který trefil přesně a prostřelil tak Petra Jirouška – 1:0. Řisuty následně mohly vrátit úder z přesilové hry, kterou ovšem nevyužily. Když však ubránily vlastní oslabení, tak se po pěkné akci prosadily. Zdeněk Petráš skvěle našel vedle branky Petra PATYKA, na kterého domácí obrana zapomněla a nejproduktivnější hráč týmu přidal svou už 18. branku v sezóně – 1:1! Ani tentokrát ale vyrovnaný stav nevydržel dlouho. Domácí hokejisté totiž hodně rychle odpověděli, když se hned po 13 sekundách trefil Jakub Tatar – 2:1. Pro Buldoky mohlo být ještě hůře, střela Jana Starého ale skončila na výstroji Jirouška.

I ve druhé třetině měli více ze hry hráči Trutnova. Hned po necelých dvou minutách šel Planý do přečíslení společně s Kubinčákem, první jmenovaný akci zakončil nepřesně. Zanedlouho poté se do ojedinělé šance dostali taktéž Buldoci, Vincent Keszi ale ve slibné pozici promáchl. Jakub Planý na začátku druhé části hry nevyužil velkou šanci, ve 36. minutě už zvládl navýšit skóre svého týmu. Jeho nenápadná střela z pravé strany prošla za záda Jirouška – 3:1.

Ve třetí části hry Řisuty zařadily vyšší rychlostní stupeň a domácí nestíhali. To se projevilo po necelé minutě, když jeden z domácích fauloval. Toho hosté využili a díky přesné trefě Filipa NOVÁKA snížili na 3:2! Chvíli poté našel Nikolaj Paršakov před brankou volného Vyskočila, jehož pokus skončil v náruči gólmana Krofty. Ve 45. minutě Buldoci vyrovnali, když Patyk z otočky vystřelil a puk do sítě na zadní tyči tečoval Zdeněk PETRÁŠ – 3:3!

I ve zbytku této části hry měly Řisuty herně navrch, prosadit se jim nedařilo. To se změnilo až pět minut před koncem. Domácí sice úspěšně ubránili vlastní oslabení, ale hned po jeho skončení obkroužil pásmo Trutnova s kotoučem na holi Petráš a parádní přihrávkou našel na brankovišti Romana FORMÁNKA, který zakončil přesně a svým 19. gólem v sezóně zařídil Buldokům tři body za výhru 3:4!

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák