Po třech letech v play-off!

Buldoci zdolali Jablonec i popáté a zajistili si tak, po dvouroční absenci, místo v play-off. Čtyři zápasy před koncem totiž mají právě na Jablonec náskok 12 bodů a lepší vzájemný zápas, ve zbylých zápasech se tedy už bojuje jen o lepší výchozí pozici!

TJ HC Řisuty – HC Vlci Jablonec nad Nisou 8:3 (2:0, 3:1, 3:2)
: 5. Okegawa (Paršakov, Řepka), 10. Kolářík (Vyskočil), 30. Patyk (Petráš, Potěchin), 31. Paršakov (Danov, Okegawa), 35. Formánek (Kolářík, Zderadička), 57. Petráš (Patyk, Řepka), 59. Potěchin (Patyk, Řepka), 60. Keszi (Formánek) – 40. Nezbeda (Nevyhoštěný, Kačírek), 50. Nezbeda (Pavlů, Nevyhoštěný), 51. Jursa (Král, Bouřil). Rozhodčí: Hlinka – Beneš, Sýkora. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 63. Průběh utkání: 5:0, 5:3, 8:3.

TJ HC Řisuty: Jiroušek – Novák F., Potěchin „C“, Zderadička, Kolářík „A“, Řepka, Novák A., Rudovský – Petráš, Patyk, Fortelka „A“ – Keszi, Vyskočil, Formánek – Paršakov, Danov, Okegawa.
HC Vlci Jablonec nad Nisou: Mašek (31. Jelínek) – Čechura, Pilař, Tržický, Pavlů „C“, Pulec, Krejsa – Homolka „A“, Král, Miškovský, Nezbeda, Kačírek, Frk, Nevyhoštěný, Jursa, Bouřil.

Vlci šli do zápasu se šňůrou osmi porážek, kterou odstartovaly právě Řisuty výhrou 5:0 a ve stejném trendu se pokračovalo hned od začátku zápasu. Už v páté minutě si totiž Juja OKEGAWA vyměnil puk s Paršakovem a po objetí gólmana zakončil do prázdné branky – 1:0! Domácí pokračovali v tlaku a po faulu Homolky se prosadili podruhé. V početní výhodě Vyskočil našel Václava KOLÁŘÍKA, jenž prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:0! Ve 14. minutě si první vážnější šanci vytvořili také hosté, v nájezdu na Jirouška však Michal Nevyhoštěný neuspěl. Po následujícím vyloučení Koláříka se hned dvakrát ve stejném oslabení dostal do samostatného úniku Petr Patyk, ten ani jednou nepřekonal gólmana. V 18. minutě jel s pukem Michal Fortelka, kterého čistým zákrokem odzbrojil obránce, Fortelka však následně špatně upadl a narazil do mantinelu. Zápas nedohrál a ještě se neví, zda ještě letos nastoupí.

Hned ze začátku druhé části měly Řisuty další přesilovku, tu však nevyužily. Ve 30. minutě už se ale skóre měnilo znovu. Nahozený puk na branku brankář odrazil jen k Petrášovi, jenž ještě našel volného Petra PATYKA a ten zakončil do prázdné branky. Trvalo to jen něco málo přes minutu a Buldoci se mohli radovat počtvrté. Přečíslení dva na jednoho totiž Danov vyřešil skvělou přihrávkou na Nikolaje PARŠAKOVA, jehož střela skončila v síti – 4:0! A aby toho nebylo málo, tak ve 35. minutě Buldoci jeli znovu do přečíslení. Tentokrát se v roli nahrávače ocitl Kolářík a po jeho pasu skóroval Roman FORMÁNEK – 5:0! V závěru třetiny se hosté trochu zvedli a v poslední sekundě dokázali snížit, když kotouč za brankovou čáru dorazil Tomáš Nezbeda – 5:1.

Hokejisté Řisut jakoby byli uspokojeni výsledkem 5:1 a trochu vypadli z tempa. Toho Vlci dokázali využít, když se v 50. minutě nejprve znovu trefil Tomáš Nezbeda, aby o minutu později snížil na 5:3 Tomáš Jursa. Domácí lavička si poté vyžádala oddechový čas a to hráče uklidnilo. Buldoci měli převahu a tři minuty před koncem ještě navýšili své vedení. Nejprve se ke kotouči v pásmu hostů dostal Zdeněk PETRÁŠ, který backhandem klidně zakončil – 6:3! A aby toho nebylo málo, tak se Řisuty v poslední minutě prosadily ještě dvakrát. Nejprve narážečku Patyka s Potěchinem proměnil právě Michail POTĚCHIN a o pár desítek sekund později úplně stejnou akci zakončil přesným zakončením Vincent KESZI. Konečný výsledek 8:3 tedy znamená, že se Buldoci konečně podívají do vytouženého play-off!

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák