TJ HC Řisuty VS. HC Trutnov
1. KOLO // 17:00 19.9., ZS Slaný

Řisuty vůbec poprvé vezou body z ledu Lvů

Buldoci najeli zpět na vítěznou vlnu, poprvé od začátku minulé sezóny totiž dokázali ukrást body z jejich ledu Mosteckým Lvům! V závěru to i vypadalo, že povezou body všechny, čtyři minuty před koncem však smolně inkasovali ve vlastní přesilovce. Výhru v prodloužení nakonec vystřelil Václav KOLÁŘÍK, čtyři body si připsali Petr PATYK a Zdeněk PETRÁŠ!

MOSTEČTÍ LVI – TJ HC Řisuty 4:5 pp. (2:2, 1:1, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Bakrlík (Kuběna), 8. Žítek (Čmolík, Dohnal), 22. Bakrlík (Mical), 57. Polák (Bakrlík, Bečvář) – 4. Zderadička (Formánek, Vyskočil), 9. Patyk (Petráš, Fortelka), 26. Patyk (Petráš, Potěchin), 48. Petráš (Novák F., Patyk), 65. Kolářík (Patyk, Petráš). Rozhodčí: Hucl – Tichý, Zimmermann. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 178. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5.

MOSTEČTÍ LVI: Hosnedl – Havlík, Havlůj “C”, Urbánek, Žítek, Fučík, Polák – Mical, Kýhos “A”, Smolka, Bakrlík, Bečvář, Kuběna, Dohnal, Böhm, Čmolík, Uher.

TJ HC Řisuty: Jiroušek – Novák F., Potěchin “C”, Zderadička, Kolářík “A”, Řepka, Novák A., Rudovský – Petráš, Patyk, Fortelka “A” – Keszi, Vyskočil, Formánek – Paršakov, Janeček, Okegawa.

Začátek utkání v mostecké A-BENET Areně byl opravu bláznivý, během prvních devíti minut totiž padlo hned devět branek. Tu první vsítili Buldoci, když šest sekund po začátku početní výhody dostal kotouč Jakub ZDERADIČKA, který byl nikým nehlídaný a svižnou střelou prostřelil gólmana – 0:1! Hostům ale vedení dlouho nevydrželo, ani ne po minutě se totiž začínalo od nuly. Na konci kombinace Lvů byl František Bakrlík, jehož pokus skončil za zády Jirouška.

Uplynuly další tři minuty a Most se poprvé dostal do vedení. Oldřich Žítek, jenž byl vyloučen před gólem Řisut, svůj faul odčinil přesným zakončením – 2:1. To ale Buldoky nepoložilo a za další dvě minuty bylo znovu vyrovnáno. Po chybě Lvů dostal kotouč Petráš, který našel Petra PATYKA a ten srovnal na 2:2! V závěru první části hry ještě mohl strhnout vedení zpět na stranu Buldoků Michal Janeček, ten však ve vyložené šanci trefil jen tyčku.

Druhé dějství začalo v podobném duchu, jako to první. Přesně po minutě totiž znovu svítilo červené světlo za brankou Řisut, když šibenici trefil domácí František Bakrlík – 3:2. V nastoleném trendu znovu pokračoval Petr PATYK. Ten napodobil Bakrlíka a svou druhou trefou v utkání znovu vyrovnal skóre – 3:3! Ve zbytku třetiny se hra znovu trochu zklidnila, ve velké šanci se ale znovu objevil Janeček. Ten ve vlastním oslabení jel sám na Lukáše Hosnedla, toho však nedokázal překonat.

Poslední třetina už velice brzkou branku nepřinesla. “Až” v osmé minutě otevřel svůj gólový účet v Řisutech Zdeněk PETRÁŠ, který zužitkoval přesilovou souhru a Buldoci se tak podruhé v utkání dostali do vedení, 3:4! V závěru utkání už si Řisuty šly pro tři body, čtyři minuty před koncem ale smolně inkasovaly ve vlastní přesilovce, když se prosadil Miroslav Polák – 4:4. Ze začátku prodloužení vyskočil z trestné lavice Václav Kolářík, který hned jel sám na brankáře, ve velké šanci neproměnil. To ho ale mrzet nemuselo, právě on, tedy Václav KOLÁŘÍK, se trefil devět sekund před koncem prodloužení a vybojoval tak pro Řisuty druhý bod navíc – 4:5!

13.02. v 20:20 |