IHC Králové Písek VS. TJ HC Řisuty
16. KOLO // 18:00 25.11., ZS Písek

Pavel Řepka: Budu žrát led!

Pavel Řepka: Budu žrát led!

Mladý útočník Pavel Řepka letos sice moc bodů nesbírá, ve své druhé sezóně v Řisutech je ale důležitou součástí týmu. V případě nouze totiž dokáže zahrát jak v obraně, i kdekoliv v útočné řadě.

Jste s dosavadní čtvrtou příčkou spokojeni?
Současný pohled na tabulku je pro nás samozřejmě příjemný, nacházíme se tam, kde jsme delší dobu chtěli. Co je pro nás mnohem důležitější než čtvrté místo, je náskok sedmi bodů na nepostupová místa do play-off. Všichni si však uvědomujeme, že do konce základní části zbývá odehrát ještě šest utkání, ve kterých se hraje o 18 bodů, takže o postup budeme muset ještě zabojovat.

Co se stalo v Bílině, kde jste dostali devět branek?
V letošní sezoně jsme vystřídali Děčínské peklo za peklo Bílinské. Tento soupeř nám prostě nesedí, už v přípravě jsme s ním prohráli. Schovávat se za výmluvy, že většina týmu byla nemocná, je nedostačující. Osobně si myslím, že tento zápas už bychom měli hodit za hlavu, neřešit ho, ztráta to samozřejmě proti poslednímu celku tabulky byla nepříjemná, ale já pevně věřím, že situaci zvládneme, máme to ve svých rukou.

V sobotu se vám sice moc nedařilo, Novou Paku jste ale nakonec dokázali porazit…
V této fázi soutěže už není žádný lehký zápas. Nová Paka navíc přijela s nožem na krku, protože v případě prohry by to znamenalo, že se jim hodně zdálí play-off. Výkon z naší strany nebyl optimální, možná v tom měla roli nervozita. Naštěstí při nás tentokrát stál hokejový pán bůh a v posledních 20 vteřinách se nám povedl řisutský hokejový zázrak, výsledek jsme otočili a získali veledůležité tři body.

Ty se tuto sezónu poměrně často objevuješ i v obraně, vyhovuje ti to?
Letos to mám pestré. Kolikrát se mi stane, že během jednoho zápasu vystřídám všechny hráčské posty. Útočník i obránce má své plusy a mínusy, já se vždycky akorát snažím odvést všechny úkoly na 110 procent a co nejvíce pomoct týmu.

Ve čtvrtek hrajete na půdě Mostu, dokážete konečně porazit tým z první trojky?
Most je velmi kvalitní soupeř se zkušenými hráči, ale zároveň je pověstný svými porážkami od slabších soupeřů. V posledním společném měření sil jsme jim sebrali bod za prohru po samostatných nájezdech, ovšem predikovat výsledek čtvrtečního zápasu je, obzvláště proti Mostu, nemožné. Já za sebe můžu slíbit, že udělám maximum pro to, abychom byli úspěšní, slovy trenéra: budu žrát led!

10.02. v 16:55 |

Aktuality

9.10. David Vyskočil - Z osobních důvodů končí v týmu Řisut po čtyřech letech útočník David Vyskočil.

15.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání v Bílině má nový termín. Na severu Čech se bude hrát 9. 9. od 18:00.

10.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání, které se mělo odehrát ve středu 12. 8. na půdě Bíliny se ruší.

Archiv novinek »

Partneři

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Partneři
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák