TJ HC Řisuty VS. BK Havlíčkův Brod

Rozhovor s Romanem Formánkem

Zkušený Roman Formánek strávil většinu kariéru v Krajské lize, kde bodově vyčníval a ve svých 36 letech si tedy vysloužil nabídku zahrát si druhou ligu, kterou nepohrdl.

Většinu kariéry jsi strávil v Krajské lize, kde se ti bodově dařilo. Proč jsi udělal krok výš až nyní?
Příležitost zkusit si vyšší ligu jsem dostal až letos, když mi pan Záleský na začátku července zavolal a dohodli jsme se, že si s týmem v srpnu zatrénuji a pak se uvidí. Dříve jsem s nikým v kontaktu nebyl.

Je to tvoje první zkušenost s druhou ligou?
Ještě jako junior jsem měl střídavé starty do druholigového Českého Krumlova, kde jsem odehrál asi 20 zápasů. A jednou jsem si zahrál v přátelském utkání za českobudějovické, tehdy ještě extraligové, áčko. Ale to je už asi 16 let, takže ano, jde o první plnohodnotnou zkušenost.

O kolik se od čtvrté nejvyšší soutěže liší?
Rozdíly mezi soutěžemi samozřejmě jsou. V téměř každém druholigovém týmu je řada hráčů se zkušenostmi z Extraligy nebo Chance ligy. Hraje se ve vyšší rychlosti, hráči jsou silnější a zkušenější.

Proč se ti, po skvělém startu, trochu přestalo střelecky dařit?
Na začátku sezóny jsem ještě měl štěstí nováčka (usmívá se).

Jak jste s dosavadním průběhem soutěže spokojen?
Začátek soutěže nám určitě nevyšel podle představ. Myslím si ale, že po několika zápasech jsme našli systém, při jehož dodržování můžeme být úspěšní a dostat se do vytouženého play-off.

Co by mohlo na Děčín, který Vás čeká ve středu, platit?
Děčín má velmi silné mužstvo s několika rozdílovými hráči, kteří se pohybují na špičce bodování celé soutěže. My budeme určitě vycházet ze zabezpečené obrany, budeme bojovat o každý metr ledu a trpělivě čekat na naše šance. Zároveň je potřeba se vyvarovat zbytečných faulů, protože přesilové hry má Děčín skvělé.

16.09. Generálka - Generálka v Děčíně se Buldokům nevydařila
HC Děčín - HC Řisuty 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
2. Rendla (Zich)

30.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání na půdě Mělníka, které bylo naplánováno na 4. září, je zrušeno.

13.08. Tréninkové jednotky - Pátek 13. 8. 20:00 Neděle 15. 8. 20:45 Úterý 17. 8. 20:15 Neděle 22. 8. 20:45

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner