HC Dvůr Králové n. L. VS. TJ HC Řisuty
19. KOLO // 18:00 20.11., ZS Dvůr Králové

Buldoci vyloupili Děčín!

Po sobotním volném losu se Řisuty znovu zapojily do druholigových bojů. Buldoci totiž zajížděli do Děčína, kde nevyhráli už osm zápasů za sebou. Tentokrát se to ale povedlo! Vydařené utkání nakonec skončilo vítězstvím 6:4!

HC Děčín – TJ HC Řisuty 4:6 (3:4, 1:1, 0:1)
: 5. Kuchynka (Faigl, Oliverius), 10. Loukota (Petráš, Sýkora), 20. Petráš (Sýkora), 32. Sýkora (Balcar, Petráš) – 6. Paršakov (Danov, Okegawa), 7. Holub (Patyk, Fortelka), 9. Rudovský (Paršakov, Okegawa), 17. Náprstek (Danov, Rudovský), 39. Paršakov (Novák F., Patyk), 50. Holub (Patyk, Potěchin). Rozhodčí: Zavřel – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 4:8, navíc Fortelka (RIS) OT za VRAZ. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 304. Nejlepší hráč: Juja Okegawa. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:6.

HC Děčín: Lavinger – Mareš, Kaltenböck, Zicho, Loukota, Tenkrát, Balcar, Tůma – Faigl, Chovanec, Sýkora, Ineman, Oliverius „C“, Volráb, Petráš, Zajan „A“, Fojt, Kuchynka, Smola.
TJ HC Řisuty: Ilašenko – Novák F., Potěchin „C“, Zderadička, Kolářík „A“, Rudovský, Bernáth – Holub, Patyk, Fortelka „A“ – Keszi, Vyskočil, Formánek – Paršakov, Řepka Danov – Náprstek, Okegawa.

Divokou první třetinu, která přinesla hned sedm branek, načali už v páté minutě hry Medvědi, když Štěpán Kuchynka využil přesilovou hru střelou mezi betony Ilašenka – 1:0. Hosté ale bleskově srovnali díky trefě Nikolaje PARŠAKOVA – 1:1! O chvilku později šli dokonce do vedení zásluhou Davida HOLUBA – 1:2! V deváté minutě už to bylo 1:3. Oto RUDOVSKÝ dal Řisutům dvoubrankový náskok, ze kterého se ale hosté neradovali dlouho. Děčínští se dostali na kontaktní branku, když využili další početní výhodu Jakubem Loukotou – 2:3. Ale znovu se Buldoci odskočili. Po samostatném úniku zakončením mezi betony Lavingera překonal Šimon NÁPRSTEK – 2:4! Poslední slovo však měl Děčín v poslední minutě prvního dějství. Při hře čtyři na čtyři vymíchal Ilašenka Zdeněk Petráš a vše bylo zase otevřené – 3:4.

Druhá třetina už tak bohatá na branky nebyla, padly pouze dvě. V polovině utkání vyrovnal v přesilové hře Ondřej Sýkora, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě – 4:4. Děčínští pak měli další šance, které ale ke strhnutí vedení na medvědí stranu nevedly. I hosté několikrát před Lavingerem zahrozili, ale ten si svůj prostor před brankou pohlídal. V devětatřicáté minutě už ale musel popáté lovit puk ze své sítě. Nikolaj PARŠAKOV umístil puk pod víko jeho klece a hosté slavili průběžné vedení – 4:5! Poté ještě Lavinger zastavil další nebezpečnou akci Buldoků a nedovolil, aby ještě hosté odskočili.

Úvod třetí části hry přinesl šance na domácí straně, vyrovnání se však nekonalo. Ilašenko byl mezi třemi tyčemi neprůstřelný. V devětačtyřicáté minutě zachránil Lavinger Medvědy od pohromy, když kotouč zastavil těsně u brankové čáry. O minutu později už inkasoval. V padesáté minutě využil další přesilovou hru David HOLUB a dal Buldokům náskok o dva góly – 4:6! Medvědům se nedařilo dostat se Ilašenkovi na kobylku a stále ztráceli dvě branky. Když měli necelých pět minut před koncem třetí třetiny přesilovou hru, zkusili to se šesti bruslaři v poli a bez brankáře, ale na kontaktní branku se už nedostali. Buldoci tak z ledu Děčína odvezli všechny tři body a oplatili tak Medvědům porážku z prvního vzájemného měření sil.

Michal Jäger, trenér TJ HC Řisuty: „První třetina byla, co se útočné fáze týče, z naší strany fantastická, protože jsme dali čtyři góly. Z tohoto pohledu jsme byli spokojení. Je veliká škoda, že jsme půl minuty před koncem dostali gól na 3:4, což domácí dostalo zpátky do zápasu. Druhá třetina určitě byla naše nejslabší. Neměli jsme pohyb a ještě jsme hodně hráli v oslabení, které Děčín sehrál fantasticky, díky čemuž srovnal. Myslím, že klíčový moment utkání byl gól na 4:5 před koncem druhé třetiny z našeho ojedinělého útoku, což nás nakoplo a do té poslední periody jsme se hodně připravili na soupeřovo přesilové hry, které už jsme poté dokázali ubránit a myslím, že body z venku vezeme zaslouženě. Body z Děčína se počítají obzvlášť, jelikož patří k jedním z nejlepších týmů v naší skupině,“

7.11. v 17:04 | Vendula Zdražilová, hcdecin.cz

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák