TJ HC Řisuty VS. MOSTEČTÍ LVI
12. KOLO // 18:00 23.10., ZS Slaný

Bod z Vrchlabí ztracen až v závěru

Řisuty ke svému sedmému utkání v této sezóně zajížděly na půdu silného Vrchlabí. V místní Elektromont Aréně dlouho držely krok. Díky skvělému Jirouškovi a bojovném výkonu hrály s místním HC Stadion až do 57. minuty nerozhodně. V posledních dvou minutách ale domácí dvakrát překonali brankáře a nakonec zvítězili 3:1. Buldoci se ale rozhodně nemají za co stydět!

HC Stadion Vrchlabí – TJ HC Řisuty 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
: 5. Sýkora (Bednář, Urban), 57. Sýkora (Jirků), 58. Hlaváč (Sýkora) – 26. Bernáth (Patyk) Rozhodčí: Šmika – Svoboda, Štěpánek. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1072. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

HC Stadion Vrchlabí: Soukup – Jirků „C“, Moník J., Havránek, Bendík „A“, Vašíček „A“, Voženílek, Kynčl, Vágner – Hlaváč, Chalupa, Urban, Mrňa, Jirásek, Dvořák, Bednář, Sýkora, Matějček, Kastner, Hozák, Moník F.
TJ HC Řisuty: Jiroušek – Vencovský, Potěchin „C“, Dostál, Kolářík, Bernáth, Zavřel, Novák F., Novák A. – Holub, Řepka, Fortelka „A“ – Keszi, Vyskočil, Formánek – Danov, Patyk, Krpata „A“ – Okegawa, Hovsepjan, Náprstek.

Domácí Vrchlabí do utkání vstoupilo tak, jak se očekávalo. Od začátku se tlačilo kupředu a to po čtyřech minutách vyústilo v první branku. Velezkušený Petr Sýkora si najel mezi kruhy a dostal přesnou přihrávku od Jaroslava Bednáře a přesnou střelou překonal Jirouška – 1:0. I v následujících minutách tlak na branku Řisut pokračoval. Po dvou vyloučeních měl domácí HC Stadion k dispozici přesilovku pět na tři, kterou ale nevyužil. Ve dvanácté minutě puk letěl na volného Hovsepjana, na posledních chvíli ale zakročil Voženílek. Krátce před první přestávkou se ocitl v šanci po chybě domácích v rozehrávce Dominik Danov, na Soukupa však nevyzrál, do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro Vrchlabí.

Hned ze začátku druhé periody měli Buldoci přesilovou hru, ve které se k nebezpečné střele dostal Roman Formánek, domácí brankář ale byl znovu pozorný. Další přesilovku poté měl domácí celek, který několikrát prověřil Petra Jirouška, který vychytal všechny pokusy domácích borců. Krátce po skončení početní výhody Vrchlabí dostal Filip BERNÁTH přihrávku od Patyka a z levého kruhu nechytatelnou ranou překonal brankáře, 1:1! Vrchlabí se snažilo o rychlou odpověď poté, co na trestnou lavici usedl Kolářík, ale svěřenci trenéra Václava Baďoučka si znovu vylámali zuby na Jirouškovi, který podržel svůj tým. V 34. minutě mohlo být na řisutské lavici ještě veseleji, Hovsepjan byl totiž faulován a jelo se trestné střílení! To ale bohužel hostující forward neproměnil a tak skóre zůstalo vyrovnané.

I start poslední třetiny měli lepší domácí, ale Buldoci se rvali co to jen šlo a dlouho drželi vyrovnané skóre. Přežili například tyčku Petra Sýkory, nebo nebezpečné střely Jiráska s Bednářem. V 56. minutě šly Řisuty do oslabení a Jiroušek byl překonán, na poslední chvíli ho ale na brankové čáře zastoupil obránce a zabránil gólu. Poté byl za faul potrestán David Holub a Vrchlabí mělo dvojnásobnou početní výhodu. V té Tomáš Jirků přihrál přesně na Petra Sýkoru a ten Jirouška překonal podruhé – 2:1. Definitivní tečku za zápasem udělal Jan Hlaváč, který si našel puk před brankou a poslal ho do odkryté branky 3:1. Buldoci tedy ve Vrchlabí prohráli 1:3, ale špatný dojem rozhodně neudělali.

Michal Jäger, trenér TJ HC Řisuty: „Včerejší utkání nám ukázalo, že jsme schopni hrát s každým soupeřem vyrovnanou partii. Kluci dodržovali systém, který po nich vyžaduji a tomu přidali obrovskou bojovnost a nasazení. Fantasticky zachytal náš gólman Jiroušek a ve spolupráci s hráči na ledě vyřešil spoustu těžkých situaci. I přes to, že je Vrchlabí jasný aspirant na postup do Chance ligy a má ve svém kádru borce s velkým počtem startů na té nejvyšší úrovni, jsme se o body rvali až do posledních minut utkání. Bohužel o osudu utkání rozhodl hlavní arbitr utkání, který se rozhodl nás v 57. minutě "podříznout“ a za zákroky, kterých bylo během utkání nespočet nás začal posílat do třech, až se domácím podařilo utkání převalit na svou stranu. Minimálně bod jsme si zasloužili, ale nebylo nám přáno.
Závěrem chci poslat do kabiny poděkování za včerejší výkon. Pokud v tomto duchu budeme pokračovat i nadále, jsem přesvědčen, že se výsledky dostaví a budeme sbírat body."

5.10. v 22:47 |