TJ HC Řisuty VS. HC Dvůr Králové n. L.

Přestřelka s Děčínem neúspěšná

K dalšímu domácímu zápasu nastoupili Buldoci proti Děčínu. Vedli sice 3:0 i 5:3, ale na Medvědy to nakonec nestačilo.

TJ HC Řisuty – HC Děčín 6:8 (3:1, 0:2, 3:5)
: 2. Formánek (Keszi, Vyskočil), 5. Keszi (Novák A.), 5. Danov (Patyk), 41. Holub (Novotný), 42. Vyskočil, 48. Keszi (Formánek) – 17. Sýkora (Petráš), 27. Ineman (Zicho, Volráb), 37. Faigl (Kaltenböck, Oliverius), 42. Petráš (Loukota, Tůma), 44. Volráb (Fojt), 50. Ineman (Oliverius, Faigl), 56. Zajan (Petráš), 60. Oliverius (Faigl, Kuchynka) Rozhodčí: Šmika – Horažďovský, Teršíp. Vyloučení: 9:13. Využití: 1:1. V oslabení: 3:1. Diváci: 73. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 5:3, 5:5, 6:5, 6:8.

TJ HC Řisuty: Novotný – Vencovský, Potěchin „C“, Zderadička, Novák A., Novák F., Bernáth, Kolářík, Rudovský – Holub, Řepka, Fortelka „A“ – Keszi, Vyskočil, Formánek – Danov, Patyk, Krpata „A“ – Okegawa, Rendla, Náprstek.
HC Děčín: Lavinger – Loukota, Tenkrát, Kaltenböck, Mareš, Zicho, Tůma – Ineman, Faigl, Sýkora, Arnold, Chovanec, Oliverius „C“, Zajan „A“, Petráš, Kuchynka, Fojt, Volráb „A“, Damašek.

Domácí Buldoci na Medvědy vlétli a už v páté minutě měli náskok o tři góly. Na začátku druhé minuty Roman FORMÁNEK napřáhl ke střele a puk prošel mezi betony Lavingera – 1:0! V páté minutě se pak Řisuty prosadily rovnou dvakrát a donutily lavičku Děčína k oddechovému času. Nejprve zvýšil na 2:0 Vincent KESZI, hned na to proměnil samostatný únik Dominik DANOV a bylo to 3:0! Ondřej Damašek se snažil o snížení, ale jeho pokus skončil jen na tyči domácí branky. V sedmnácté minutě se už Děčínu povedlo skórovat, Ondřej Sýkora po pasu od Petráše poslal kotouč mezi nohama Novotného a Medvědům se lépe dýchalo – 3:1.

Prostřední dějství začalo velkou šancí Řisut. Lavinger střelu Náprstka vyrazil před sebe, ale Buldokům se nepovedlo kotouč dorazit za jeho záda. V sedmadvacáté minutě se Medvědi dostali Řisutům na dostřel jediné branky. Filip Ineman před Novotným tečoval nahození od modré čáry a kotouč skončil v brance – 3:2. O deset minut později byli Děčínští zase zpět v utkání. Tomáš Faigl před domácí brankou dorazil do sítě Řisut odražený kotouč a bylo vyrovnáno – 3:3. V závěru druhé třetiny ještě Medvědi ubránili dvojnásobné oslabení a podruhé do kabin se jim šlo rozhodně lépe, než tomu bylo po třetině první.

Domácím na začátku třetí periody stačily necelé dvě minuty a znovu měli dvoubrankový náskok. Na 4:3 zvýšil David HOLUB a o chvilku později ho pak následovl jmenovec David VYSKOČIL, jenž přetavil v další branku únik před Lavingera – 5:3! Ale také Medvědi nelenili a za další okamžik bylo vyrovnáno. Nejprve snížil na rozdíl jediného gólu Zdeněk Petráš, jenž na švestkách nachytal Novotného střelou z nulového úhlu – 5:4. Po chvilce se tváří v tvář před Novotným nemýlil Daniel Volráb a znovu byla ztráta Děčína ta tam – 5:5. V osmačtyřicáté minutě však Buldoci znovu strhli vedení na svou stranu, když Lavingera překonal mezi betony Vincet KESZI – 6:5! Vedení ale Buldoci neudrželi a Děčínští opět slavili vyrovnání, když se podruhé v zápase prosadil Filip Ineman – 6:6. V šestapadesáté minutě dokonali obrat a poprvé šli do vedení, když Pavel Zajan doklepl puk do odkryté klece. V samotném závěru pak tři body pečetil MICHAL OLIVERIUS, jenž dovezl puk do prázdné branky při powerplay domácích – 6:8.

Michal Jäger, trenér TJ HC Řisuty: „Dát Děčínu, který ještě neprohrál, šest branek, je dobrý výkon. Ale jakým způsobem odevzdáváme soupeři body v závěrech utkání je už do nebe volající. Vedeme o tři branky, poté ve třetí periodě o dvě a stejně nemáme ani bod. Je vidět, že řada hráčů se s 2 ligou seznamuje. Je ale třeba si uvědomit, že obrana není jen o obráncích, ale o celé formaci. Další problém jsou neuvěřitelně individuální chyby, jakých se dopouštíme.“

2.10. v 20:57 | Vendula Zdražilová, hcdecin.cz

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák