TJ HC Řisuty VS. BK Havlíčkův Brod

Michail Potěchin: Děkuji trenérovi za důvěru!

Řisuty tento víkend mají volný los, volný čas tedy můžete vyplnit přečtením rozhovoru s Michailem Potěchinem, který byl před sezónou zvolen novým kapitánem týmu!

Jak hodnotíš dosavadní průběh sezony?
Z prvních 5 zápasů jsme bohužel získali jenom 4 body, když jsme zbytečně ztratili zápas s Novou Pakou a teď posledně v Trutnově jsme měli mít alespoň jeden bod, jenomže takový je sport. Musíme se vyvarovat zbytečných faulů, kvůli kterým jsme o tyto body přišli. Ale je to pořád jenom začátek sezóny a my máme poměrně mladý tým a věřím, že naše výkony s každým zápasem budou jenom stoupat.

Před začátkem soutěže jsi byl zvolen kapitánem. Překvapilo tě to?
Ano, byla to pro mě překvapující novinka, sám jsem to nečekal. Tato role je pro mě nová, ale děkuji trenérovi za důvěru a budu se snažit jak jeho, tak i celý tým, nezklamat.

Co se stalo v Mostu? Čím si tento výbuch vysvětluješ?
Na zápas v Mostě bych nejraději zapomenul. Sám do teď nechápu, co se stalo, jen vím, že ten den nám nic nešl. Nikdo si nemohl nahrát a ani vyhrát jediný souboj, byl to zkrat. Minulý rok se stalo něco podobného. Na začátku roku jsme vysoko prohráli v Mostě a další zápas s nimi byl vyrovnaný.

Jak těžké bylo namotivovat spoluhráče k dalšímu utkání s Jabloncem?
Před dalším tréninkem jsme si s klukama a trenérem sedli v kabině a všechno vyříkali, řekli si, že se nic neděje a že sezona je dlouhá. Na zápas s Jabloncem jsme byli dobře přichystaní a zápas jednoznačně vyhráli.

Letos už jste dvakrát ztratili zápas po dvoubrankovém vedení.
Ano, to nás hodně štve. Jak jsem zmínil v první odpovědi, úplně zbytečné ztráty bodů, kvůli faulům, které nic neřešily. Musíme hrát zodpovědněji a zbytečně nefaulovat.

Ve středu vás čeká Děčín, s čím do utkání půjdete?
Děčín je nepříjemný soupeř, ale my hrajeme doma a budeme všichni dělat všechno proto, abychom brali doma všechny tři body!

16.09. Generálka - Generálka v Děčíně se Buldokům nevydařila
HC Děčín - HC Řisuty 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
2. Rendla (Zich)

30.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání na půdě Mělníka, které bylo naplánováno na 4. září, je zrušeno.

13.08. Tréninkové jednotky - Pátek 13. 8. 20:00 Neděle 15. 8. 20:45 Úterý 17. 8. 20:15 Neděle 22. 8. 20:45

Generální partner
Generali Česká Pojišťovna
Hlavní partner